українська російська англійська
На Чернігівщині тривають заходи з недопущення поширення АЧС
04.12.2014 | 17:24
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ ТА ФІТОСАНІТАРНОЇ СЛУЖБИ

Як повідомляє Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України  в Чернігівській області всього було виявлено 9 випадків АЧС (3 – серед домашніх тварин та 6 – диких кабанів) на території Корюківського, Ніжинського, Щорського, Городнянського, Куликівського та Ріпкинського районів.

Станом на 1 грудня, карантин знято в Корюківському (с. Охрамієвичі), Ніжинському (с. Крути) та Щорському (м. Щорс) районах, де було виявлено АЧС серед домашніх свиней.

Карантинні обмеження продовжують діяти в 5 неблагополучних пунктах, де було виявлено АЧС серед диких кабанів: урочище біля с. Ковчин (Куликівський район), урочище «Тесновка», ТОВ «Динамо» (Городнянський район), ТОВ МГ «Бізон» та 2 випадки в ТОВ «ДобрянкаІнвестЛіс» (Ріпкинський район).

Щоб не допустити поширення АЧС, фахівці Держветфітослужби щепили 4,419 млн. голів свиней, обстежили понад 3,118 млн. дворів та 6,385 млн. голів свиней, відібрали 2502 проби біоматеріалів від диких свиней та 6696 проб від свиней господарств та приватного сектору. Проведено 2510 перевірок свиногосподарств. За недотримання ветеринарно-санітарних вимог притягнуто до відповідальності 807 осіб, накладено штрафів на суму понад 130 тис. грн.

Крім того, на території Чернігівської області проведено діагностичний відстріл 228 голів диких кабанів. Від усіх туш відібрано проби для дослідження.

АЧС потрапила в Україну з території Росії, де з початку року в виявлено 71 випадок захворювання в сусідніх з Чернігівською та Сумською областями Калузькій, Брянській та Орловській областях.

 

 

версія для друку