українська російська англійська
Василь Лазоришинець доручив до наступного тижня сформувати детальні потреби Луганської та Донецької областей в медичному забезпеченні
04.12.2014 | 18:06
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець зустрівся з головними лікарями східних областей, представниками Верховної Ради України, волонтерами, ректором Донецького національного медичного університету задля вирішення проблеми переформатування роботи медичних закладів у Донецькій та Луганській областях.

Відкриваючи робочу нараду, він наголосив, що через військові дії та руйнування великої частини медичної інфраструктури, постала проблема доступності пересічних громадян як до звичайної медичної допомоги, так і високоспеціалізованої.

Василь Лазоришинець нагадав, що профільним міністерством нещодавно був підписаний тристоронній меморандум між МОЗ України, ВООЗ та Червоним Хрестом щодо формування мобільних бригад лікарів, які відвідуватимуть містечка та села, що залишились без медичних кадрів. Разом з тим, це є частковим вирішенням проблеми. Учасники робочої наради обговорили можливі зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької та Луганської областей та заходи для поліпшення ситуації в сфері надання медичної допомоги. Зокрема, зараз гостро стоїть питання про створення «Міжрегіонального багатопрофільного лікувально-діагностичного центру» для надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню прифронтових районів, адже потужні високотехнологічні центри із сучасним медобладнанням залишились на окупованій території Донецька та Луганська.

«Нам потрібно відпрацювати модель, яка б влаштувала і лікарів, і пацієнтів на всіх рівнях надання допомоги. На звільнених територіях у пустих приміщеннях медзакладів вже зараз є можливість починати створювати високоспеціалізовану допомогу. Потрібно терміново, до наступного тижня, виписати чіткі та детальні пропозиції у потребах, які ми зможемо подати в рамках проекту Світового банку. У разі якісного обґрунтування та позитивного рішення керівництва Світового банку, Донецька область зможе отримати 20 млн. доларів на 5 років для потреб медичної галузі. Луганська відповідно має шанс отримати 22 млн. грн. на 5 років», - зазначив Василь Лазоришинець. Він також нагадав, що відкритим залишається і питання перерозподілу бюджету на 2014 р., який був закладений на згадані області. Питання додаткового перенаправлення цих коштів на потреби територій, підконтрольних Україні, місцева влада має взяти під свій контроль.

Як повідомили під час наради, станом на сьогодні із близько 300 закладів на території Донецької області, на підконтрольній Україні території, залишилося лише 145 лікарень та 101 лікарня із 300 у Луганській обл. Ситуація з ліжковим фондом ще гірша. Так, у Донецькій області із понад 33 тисяч ліжок залишилося трохи більше 12 тис. (на підконтрольній Україні території) у Луганській – із понад 20 тисяч ліжок функціонує 3675.

Крім того, учасники наради також проаналізували підсумки реформування в Донецькій області та на прикладах продемонстрували як можна використати нинішню ситуацію для переформатування медичного простору. 

Волонтери підняли питання про взаємодію між закладами охорони здоров’я Сходу України та військовими медиками, особливо під час проведення військових дій.

Також обговорили скарги пацієнтів щодо відсутності ліків у медзакладах  прикордонних з АТО областей, незважаючи на великі поставки гуманітарної допомоги від МОЗ та волонтерів. Василь Лазоришинець підтвердив, що саме цей регіон зараз забезпечується першочергово. Він доручив провести моніторинг відправлених та доставлених безпосередньо у лікарні ліків та відзначив, що у разі виявлення зловживань, до розслідування будуть залучатись правоохоронні органи.

 

версія для друку