українська російська англійська
З нагоди Міжнародного дня волонтера рятувальники привітали своїх помічників та відвідали гостей зі східних регіонів
05.12.2014 | 12:15
Прес-служба Державної служби України з надзвичайних ситуацій

 Щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера. Ці люди присвячують суспільству свій талант, час, енергію, не чекаючи винагороди. Сьогодні волонтери та рятувальники ДСНС працюють пліч-о-пліч та переймаються проблемами вимушених переселенців з Луганської та Донецької областей та допомагають їм вирішувати соціально-побутові проблеми.

 Так, напередодні співробітники головного управління ДСНС України у Запорізькій області, спільно з психологами та представниками міського Центру допомоги відвідали 30 сімей, які були вимушені покинути власні домівки. Зараз вони тимчасово проживають у м. Запоріжжя на базі відпочинку «Чайка», що на острові Хортиця.  Врахувавши побажання своїх підопічних, рятувальники зробили все можливе, щоб забезпечити їх необхідними речами та предметами першої необхідності, а психологи  в індивідуальному порядку провели бесіди із людьми та допомогли вирішити психологічні проблеми.

Цього ж дня, напередодні свята, у будинку культури «Орбіта» відбулися урочистості.  Запорізькі рятувальники не змогли оминути увагою цей захід. Адже рятувальники вже не перший рік плідно співпрацюють з представниками волонтерських організацій.

 Спільними зусиллями вони навчають громадян правилам безпеки життєдіяльності упродовж всього року, і влітку на міських пляжах, і у холоди – на зимових водоймах. Волонтери беруть активну участь у проведенні дитячих заходів, уроків безпеки для дітей з особливими потребами, роботі з переселенцями та багатьох інших напрямках роботи вогнеборців.

Того ж дня з нагоди свята, рятувальники нагородили та відзначили своїх найактивніших «помічників». Так, особові книжки волонтерів одними з перших отримали студенти Запорізького Національного університету Лілія Зайцева, Юлія Борисенко, Роман Поліщук та Юлія Тарасенко, які брали участь у волонтерському русі та надавали психологічну допомогу громадянам з Донбасу. Книжка волонтера – це своєрідна трудова книжка, у якій активісти будуть фіксувати свої добрі справи, зміст яких буде враховуватися під час подальшого працевлаштування. За словами Романа Поліщука, у всіх людей були однакові проблеми – це психологічні травми, пов’язані з подіями, через які вони були вимушені покинути рідні міста.

 «Ми намагалися знизити психологічне напруження людей та допомогти їм розслабитися, вийти зі стану стресу. Хоча працювати з ними було іноді важко, ми розуміли, що ці люди потребують особливої уваги та допомоги, адже їм довелося пережити чимало лиха»,– кажуть молоді люди.

Всього більш ніж 200 представників активної молоді міста були відзначені грамотами.

Святкову атмосферу та настрій для всіх присутніх створювали творчі колективи міста, які демонстрували свої вокальні й танцювальні здібності.

Відео події: https://www.youtube.com/watch?v=2FQpL69wtso

 

 

 

версія для друку