українська російська англійська
Володимир Демчишин поінформував про забезпечення України вугіллям
05.12.2014 | 16:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Під час брифінгу, що відбувся сьогодні, 5 грудня, в Кабінеті Міністрів України, Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин поінформував про ситуацію щодо забезпечення енергетичним вугіллям українських ТЕС.

Зокрема, він наголосив, що ситуація напружена, оскільки виникла проблема щодо забезпечення вугіллям антрацитової групи, яке видобувається на окупованій території Донбасу. Міністр зауважив, що на складах у Донецькій та Луганській областях лежить 2 млн. тонн  видобутого вугілля, яке не можна вивезти.

Міністр повідомив, що на кордоні з Росією зараз простоює 500 вагонів з вугіллям, за яке вже здійснено оплату і яке могло б вступити у виробничий процес, проте гальмується його доставка на теплоелектростанції.

Володимир Демчишин також поінформував про нинішні запаси вугілля. «Зараз на складах електростанцій біля 1,4 млн. тонн вугілля, з яких 1 млн. газової групи та понад 250 тисяч тонн антрациту.  Основна складність  у тому, що на деяких станціях залишилися мінімальні запаси, тому станції не можуть видати потужності», - зазначив Міністр. За його словами, найгірша ситуація на Придніпровській, Криворізькій та Зміївській ТЕС, проте постійно здійснюється підвезення вугілля. Він пояснив, що станції можуть працювати на мінімальних запасах, проте не будуть видавати потрібної потужності.

Також Володимир Демчишин повідомив, що 4 грудня проведено захід щодо добровільного обмеження підприємствами споживання електоенергії,  також проводиться відповідна робота з тими, хто перевищує ліміт споживання.

Щодо поставок електроенергії до Криму Міністр зазначив, що до АР Крим здійснюється поставка 400МВт, оплата за які здійснюється своєчасно та за ринковою ціною, крім того, для Криму також встановлено обмеження, як і для всіх регіонів України.

Міністр енергетики та вугільної промисловості поінформував, що енергоблок № 3 Запорізької АЕС після ремонту сьогодні  запускають у роботу.

версія для друку