українська російська англійська
Тривають заходи щодо гарантування біологічної безпеки
08.12.2014 | 10:06
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ ТА ФІТОСАНІТАРНОЇ СЛУЖБИ

Інспектори відділу ветеринарної міліції ГУМВС України в місті Києві на території Подільського району виявили нелегальний цех і складські приміщення, які функціонували без відповідних регламентуючих документів дозвільного характеру. Там правоохоронці вилучили близько 600 кг мсної продукції, переважно іноземного виробництва, що могла потрапити на споживчий ринок міста без належної оцінки ветеринарної служби і обов’язкових лабораторних досліджень.

У складських приміщеннях, розташованих на вулиці Фрунзе, зберігалося та реалізовувалися контрафактні мсопродукти. Підприємства на момент перевірки держветслужбою діяли в антисанітарному стані. Уся харчова продукція зберігалася в холодильних камерах без дотримання відповідних норм.

Після закінчення інспектування було складено належні матеріали. У подальшому на керівництво суб`єктів господарювання складено адміністративні матеріали за порушення ст. 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення. «Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог», - повідомив начальник відділу ветеринарної міліції  МВС України  Сергій Оксюта.

Співробітники ветеринарної міліції столиці напередодні новорічних свят здійснюють профілактичні рейди, спрямовані на дотримання продовольчої безпеки. Для цього у складі мобільних груп правоохоронці спільно зі фахівцями Держветфітослужби контролюють підприємства різних форм власності: магазини, ринки, м`ясо- та рибопереробні цехи, складські приміщення.

У курортному містечку Яремче правоохоронці виявили два заклади громадського харчування, що функціонували без відповідних дозвільних документів, зокрема, санепідемстанції.

Підприємці з метою уникнення зайвих витрат ухиляються від процедур отримання дозвільних документів. При цьому, що є найголовніше, забувають про перевірку якості та безпеки продуктів харчування, які виготовляють і реалізують громадянам.

Працівники ветеринарної міліції спільно із оперативниками підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю, в межах компетенції, притягують до адміністративної  відповідальності порушників.

Довідково

За перше півріччя 2014 року спеціалістами ветеринарної медицини при здійсненні державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за безпечністю продуктів тваринного походження, що виробляються та реалізуються в Україні, було проведено понад 268 млн. експертиз. При цьому було не допущено до реалізації 3001,9 т небезпечної сировини та готових харчових продуктів.

Таким чином, постійний контроль обігу продуктів тваринного походження  Держветфітослужбою України у співпраці з ветеринарною міліцією дає можливість уникнути харчових отруєнь населення, ускладнення епізоотичної та епідеміологічної ситуації в країні та гарантувати споживачам  безпечну  харчову  продукцію.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія України (ДНПК) при Кабінеті Міністрів України пропонує ряд заходів, щоб не допустити поширення вірусу африканської чуми свиней (АЧС) і забезпечити біологічну безпеку в Україні. Члени комісії ініціювали збереження підрозділів ветеринарної міліції у складі Міністерства внутрішніх справ, які планується ліквідувати під час реформування відомства.

 

версія для друку