українська російська англійська
Аграрний сектор може замістити понад 30 млрд. куб. м газу, якщо максимально ефективно використовувати його потенціал
08.12.2014 | 16:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Представники Міністерства аграрної політики і продовольства України, центральних та місцевих органів влади, профільних асоціацій та представники бізнес-спільноти Італії на чолі з Почесним Консулом Марком Тозоном провели засідання круглого столу, на якому обговорили шлях до енергетичної незалежності України.

Учасники заходу оцінили поточний стан у сфері поводження з відходами в Україні, обговорили можливість максимального використання відходів в якості енергетичного ресурсу, як альтернативного природному газу.

«Україна споживає 63 млрд. куб. м газу, імпорт складає - 42. Аграрний сектор має величезний потенціал заміщення природного газу біологічними видами палива. Є чималий потенціал у твердих відходах - говоримо про можливість заміщення більше 9 млрд. куб. м газу. Наша амбіційна мета, в разі максимального використання всіх можливосте, це заміщення 30 млрд. куб. м газу», - сказала директор департаменту землеробства Мінагрополітики Тетяна Лазарь. 

Директор департаменту міжнародного співробітництва Мінагрополітики Тарас Кузьмич наголосив, що сьогодні питання енергетичної незалежності для України вкрай актуальне, а тому українській стороні важлива та цікава співпраця у сфері біоенергетики.

«Ми високо цінуємо інтерес італійської сторони щодо співробітництва у сфері енергетики. Україна приділяє велику увагу розвитку альтернативної енергетики через складні відносини з Росією. Ми зацікавлені у співробітництві в сфері технологічного досвіду та інвестицій. У свою чергу пропонуємо провести ще одну зустріч у Міністерстві аграрної політики та продовольства, аби докладно обговорити всі можливі варіанти співпраці з Італією у сфері альтернативної енергетики», - зазначив Тарас Кузьмич.

версія для друку