українська російська англійська
Піротехніки ДСНС вже знешкодили більше 30 тисяч боєприпасів на звільнених територіях Донбасу, – Сергій Бочковський
09.12.2014 | 11:24
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Піротехнічні підрозділи ДСНС України продовжують очищати звільнені території Донбасу від тих «неприємних сюрпризів», що залишили по собі терористи. Щодня ризикуючи своїм життям піротехніки ДСНС України перевіряють на наявність вибухонебезпечних предметів адміністративні будівлі, житлові будинки, вулиці та знаходять небезпечні знахідки. Про це повідомив Голова ДСНС України Сергій Бочковський.

Зокрема, він зазначив, що на території Донецької області минулої доби було виявлено, вилучено та знешкоджено 57 вибухонебезпечних предметів, а на території Луганської області – 35 боєприпасів. Таким чином, за минулу добу піротехніки ДСНС України вилучили та знищили 92 вибухонебезпечних предмети. Загалом, протягом минулого тижня піротехніки ДСНС України вилучили та знешкодили вдвічі більше вибухонебезпечних предметів, ніж раніше – 1 тисячу 104 одиниці, у тому числі 16 спеціально встановлених.

«Незважаючи на те, що піротехнічні розрахунки, працюють вже п’ять місяців, проте роботи хлопцям вистачає. Адже наші «російські брати» постійно встановлюють все нові й нові «подарунки» для мирного населення. Хочу зауважити, що наші піротехніки працюють у надзвичайно складних умовах, адже цинізм сепаратистів не знає меж. Вони встановлюють розтяжки  поблизу адміністративних будівель, у паркових районах. До того ж маскують їх досить вміло. Часом такі пастки є небезпечними навіть для піротехніків», - повідомив Сергій Бочковський.

Так, за словами Голови Служби, 6 грудня 2014 року піротехнічний розрахунок 1 спеціального центру швидкого реагування ДСНС України обстежували та розміновували прилеглу територію пошкодженого газопроводу середнього тиску на околиці міста Мар’їнка Донецької області аби забезпечити відновлення газопостачання населених пунктів. Піротехніки знешкодили вже 4 спеціально встановлених терористичними угрупуваннями ручні гранати РГД-5 та Ф-1 на розтяжках. Проте, в результаті вібрації або руху спрацювала ще одна, замаскована гранати Ф-1. В результаті вибуху осколкові поранення отримали підполковник служби цивільного захисту ДСНС України та головний інженер міськгазу міста Марянка. Наразі постраждалі проходять лікування у медичному закладі. Цього ж дня, на цій території піротехніки знайшли ще 11 спеціально вставлених вибухонебезпечних предметів. Загалом було знешкоджено 16 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Крім того, Голова служби повідомив, що на цей час вже вилучено більше 500 спеціально встановлених вибухонебезпечних предметів, які терористи замаскували під  предмети побуту, дитячі іграшки. Тож, ризикуючи власним життям, піротехніки роблять все можливе, аби кожен крок українців на звільнених територіях був впевненим та безпечним.

Загалом, починаючи з 6 липня цього року, вже перевірили на наявність боєприпасів більше 960 адміністративних будівель, обстежили більше 1500 га території та майже 38 га акваторії. За цей час піротехнічні підрозділи ДСНС України вже знешкодили майже 30 тисяч 500 одиниць вибухонебезпечних предметів.

 

версія для друку