українська російська англійська
В Мінагрополітики відбулось третє засідання українсько-французької Робочої групи з питань сільського господарства
09.12.2014 | 17:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

9 грудня в Мінагрополітики відбулась двостороння зустріч Робочої групи з питань сільського господарства України і Франції.

В засіданні взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, директор Департаменту міжнародного співробітництва Тарас Кузьмич, керівники структурних підрозділів Мінагрополітики з основних тематичних напрямків діяльності Робочої групи – рослинництва, тваринництва, ветеринарної медицини, виноробної промисловості, інвестиційної політики та наукової сфери.

Французьку делегацію представляли Марі-Елен Льо Енаф – заступник директора з міжнародних зв’язків Генерального управління сільськогосподарської, агропродовольчої політики та сільських територій Міністерства сільського, лісового господарства та продовольства Франції та інші галузеві спеціалісти Робочої групи.

Так, Владислава Рутицька окреслила секторально основні питання для обговорення, наголосивши на важливості українсько-французького галузевого співробітництва та необхідності залучення французького досвіду для розвитку сільського господарства нашої країни:

«Зважаючи на складні торгівельні відносини з РФ, на цей час ми збільшили експорт сільськогосподарської продукції до країн Євросоюзу та переорієнтовуємося на інші ринки збуту. Франція є одним з наших пріоритетних експортних партнерів. Ми розуміємо важливість виходу української сільгосппродукції на європейські ринки і відповідально працюємо над виконанням усіх умов з імплементації українського законодавства до європейського в контексті виконання пунктів Угоди про Асоціацію», - зазначила Владислава Рутицька.

У свою чергу, Марі-Елен Льо Енаф підкреслила, що Україна є основним стратегічним партнером для Франції в галузі сільськогосподарського співробітництва.

Учасники зустрічі обговорили питання українсько-французького співробітництва щодо підтримки українських євроінтеграційних процесів, залучення інноваційних технологій, безпеки харчової продукції, розширення українського насіннєвого ринку та агротехнічного розвитку. Крім того, сторони наголосили на важливості для України диверсифікації сільської економіки, запровадження географічного найменування сільгосппродукції в Україні, розширення двосторонніх наукових відносин в аграрній галузі.

 

версія для друку