українська російська англійська
Наталія Яресько: Візит МВФ - це великий знак підтримки нового Уряду України
10.12.2014 | 13:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ

9 грудня в Міністерстві фінансів відбулася вступна зустріч Міністра фінансів України Наталії Яресько з Місією Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду, яку очолює Ніколай Георгієв.

Під час зустрічі Ніколай Георгієв окреслив плани роботи Місії МВФ, зокрема щодо оцінки фіскальних, монетарних та структурних показників у рамках програми економічних реформ, що реалізуються за підтримки МВФ, а також щодо проведення дискусій стосовно плану реформ нового Уряду.

У свою чергу Міністр фінансів запевнила, що Мінфін разом із колегами по Уряду готує низку радикальних реформ, що дозволять сформувати реалістичний бюджет на наступний рік та успішне завершення другого перегляду програми «стенд-бай», загальна сума фінансування за якою складе близько 17,1 млрд. дол. США.

За результатами роботи Місії буде підготовлено проект Листа про наміри Уряду України та Національного банку України та Меморандум про економічну та фінансову політику, в яких буде викладено попередні заходи та структурні маяки, виконання яких надасть можливість Україні отримати наступне необхідне фінансування.

Загалом протягом 2014 року Україна отримала фінансову допомогу від міжнародних фінансових інституцій та країн-партнерів на суму 8,2 млрд. дол. США та здійснила випуск ОВДП на суму 0.7 млрд. дол. США. Зазначені кошти дозволили Уряду зберегти фінансову стабільність та забезпечити вчасне виконання наших зобов’язань перед кредиторами, сума виплати яким складає близько 10,7 млрд. дол. США, не враховуючи 3 млрд. дол. МША виплати НАК «Нафтогазу».

«Я дуже щаслива, що ми сьогодні можемо оголосити про приїзд МВФ до нас. Ми обговоримо, що нам додатково потрібно до пакета тієї фінансової підтримки, про яку вже домовлено. І це великий знак підтримки нового Уряду, тому що, розуміючи, що стан дуже важкий, Місія МВФ приїхала через 5 днів призначення складу Кабміну», - зазначила Міністр фінансів України.

Місія перебуватиме з візитом до 18 грудня.

 

версія для друку