українська російська англійська
Українську програму підвищення енергоефективності впроваджуватимуть на Тернопільщині
10.12.2014 | 17:35
Тернопільська ОДА

Перспективи реалізації на Тернопільщині проектів «UKEEP» обговорили виконувач обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак та керівник проекту Іліяна Шмателька під час робочої зустрічі 10 грудня.

Як розповіла Іліяна Шмателька, «UKEEP» - українська програма підвищення енергоефективності це – кредитна лінія розроблена Європейським банком реконструкцій та розвитку, призначена для українських приватних підприємств усіх напрямків промисловості, котрі шукають можливість інвестування у підвищення енергоефективності чи відновлювальні джерела енергії.

 «Відповідно до програми «UKEEP» українські  підприємства можуть отримати цільове кредитне фінансування від Європейського банку реконструкцій та розвитку через банки-партнери з метою швидкого та дострокового скорочення витрат на енергоресурси. Участь у програмі можуть брати кредитоспроможні підприємства приватної власності та підприємства-виробники будь-якого сектору економіки. Думаю, підприємства Тернопільщини зацікавить, як стати більш енергонезалежними», – наголосила Іліяна Шмателька.

Як зазначив виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Іван Крисак, на багатьох підприємствах виробничі технології та технічна база застаріла.

«Думаю, можливість придбати нову енергоефективну техніку зацікавить виробників, - зауважив Іван Крисак. – Участь у проектах програми це – можливість не лише знайти та придбати енергозберігаючу продукцію, а й представити свою тим компаніям, які її виробляють, адже програма має  базу даних енергоефективного обладнання, матеріалів та технологій для виробництва відновлюваної енергії. Ми зацікавлені у співпраці та намагатимемося ознайомити підприємства з програмою «UKEEP».

Як зазначив заступник директора департаменту – начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ОДА Руслан Кулик, зустріч представників програми  «UKEEP» з представниками бізнесу області відбудеться приблизно у січні.

На завершення зустрічі Іван Крисак вручив керівнику проекту пам'ятну монету, яку випустили до 75-річчя Тернопільської області.

версія для друку