українська російська англійська
Павло Розенко: Держава допомагає людям, які виїжджають із зони проведення АТО
11.12.2014 | 10:03
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Держава фізично не може забезпечити соціальний захист людей у зоні АТО, однак може допомогти усім, хто хоче виїхати із окупованої бойовиками території. Про це в ефірі Еспресо.TV розповів Міністр соціальної політики Павло Розенко.

«Перше – вони на сьогодні не є соціально захищені. Ми це визнаємо. Тому що елементарно ні держава, ні наше міністерство, не може виконати свої соціальні функції на тій території, де йдуть бойові дії. Ми не заморожуємо виплати, пенсії, зарплати, стипендії тощо. У нас просто немає фізичної можливості доставити туди гроші, надати їм допомогу», - зазначив Міністр і додав, що натомість держава намагається допомогти людям, які виїжджають і зони проведення антитерористичної операції.

«Тому ми надаємо можливість тим людям, які там залишилися, щоб вони звідти виїхали й отримали не лише в Києві, а по всіх областях України належну соцдопомогу. Тому потрібно, щоб люди зверталися до управлінь соціального захисту населення і ставали на облік для отримання необхідної допомоги на проживання», - сказав Павло Розенко.

«Сьогодні маємо більше 500 000 переселених осіб. На кожного члена родини платимо, якщо вона непрацездатна – понад 800 грн., якщо працездатна – понад 400», - поінформував Міністр.

За його словами, Уряд буде не лише платити допомогу, а й намагатися працевлаштувати переселенців, тому Павло Розенко закликав «не просто ставати на облік в соцструктури, а й у центри зайнятості, які повинні надавати послуги щодо пошуку роботи».

«Нам важко, ми не можемо сказати, що всіх поселимо в шикарних умовах, що кожному сплатимо гроші, але все, що може зробити держава – ми зробимо», - запевнив Міністр.

Він заявив, що на сьогодні інші служби також залучені до реєстрації переселенців, аби пришвидшити процедуру їхнього оформлення.

«Ми маємо не просто поїхати, поставити галочку, що були у зоні АТО. Ми повинні надавати конкретну консультативну допомогу там. Ми ухвалили рішення, що сьогодні працюють не лише соціальні служби, а залучені й пенсійні фонди, і управління у справах сім'ї, молоді, і центри зайнятості, які допомагають нашим службам реєструвати і приймати людей. Це перше рішення. Друге – ми будемо мобілізувати з інших областей комп'ютерну техніку, щоб зменшувати черги», - підсумував Павло Розенко.

 

версія для друку