українська російська англійська
200 дітей з постраждалих районів Донецької та Луганської областей проведуть зимові канікули в Австрії, - Мінсоцполітики
11.12.2014 | 12:15
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Мінсоцполітики вдячне Урядові Республіки Австрія за виявлену ініціативу прийняти українських дітей на зимові канікули і зробить все від нього залежне, щоб ця поїздка пройшла на належному організаційному рівні. На цьому наголосила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Австрія в Україні Вольфом Дітріхом Хаймом за участю фахівців Міністерства та представників Міністерства закордонних справ.

„На  запрошення Уряду Республіки Австрія, озвученого під час робочого візиту Федерального канцлера В.Файманна до нашої держави, який відбувся 1 жовтня 2014 року, 200 дітей з постраждалих районів Донецької та Луганської областей отримали змогу провести свої зимові канікули в цій країні. Вже відомо, що поїздка триватиме з 8 до 16 січня 2015 року. Для нас така ініціатива є дуже важливою, адже психологічна реабілітація дітей, які, на жаль, вже бачили кров та смерть, чули вибухи й постріли, є серед першочергових завдань українського Уряду. Отож, прийміть нашу щиру вдячність за підтримку та допомогу, яку Австрія надає Україні вже не перший раз”, - зазначила Наталія Федорович.

Зі свого боку Вольф Дітріх Хайм поінформував, що на його батьківщині вже активно готуються до візиту юних відпочивальників. Робота проводиться під егідою Міністерства спорту Австрії, але до неї залучені також і чимало інших установ та організацій.

„Діти будуть розміщені на базах, де вони зможуть при бажанні зайнятися зимовими видами спорту. Також для них вже готується цікава культурна програма й змістовний відпочинок. Ми прагнемо, щоб у них залишилися найкращі враження про нашу країну й австрійців, але найголовніше – щоб вони звільнилися від того стресу, який у силу обставин вже отримали”, - сказав пан Посол. Також він висловив сподівання, що подібні проекти будуть готові реалізувати й інші держави.

Наталія Федорович розповіла, що Мінсоцполітики вже активно співпрацює у цих питаннях з Польщею, Грузією, Молдовою. Зокрема, протягом 2014 року спільними зусиллями урядів цих країн, а також при допомозі громадських та благодійних організацій, міжнародних проектів, із залученням спонсорських коштів, вдалося оздоровити на території зазначених держав 8 тисяч дітей, батьки яких загинули або були важко поранені на Майдані, або під час антитерористичної операції. Проводилися реабілітаційні заходи й на Заході України.

„Безперечно, ми продовжуватимемо цю роботу і готові до співробітництва з усіма країнами і міжнародними інституціями, - як у цій сфері, так і в інших. Переконана, що й двостороннє співробітництво між Україною та Республікою Австрія, яке триває вже з 2001 року, надалі також буде конструктивним і ефективним”, - підкреслила заступник Міністра соціальної політики.

 

 

версія для друку