українська російська англійська
Вручено премію імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики
11.12.2014 | 16:34
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко вручив премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики заслуженому журналісту України Сергію Шевченку за історичний нарис «Соловецький вівтар української незалежності».

Книга написана на основі розсекречених архівних матеріалів, розкриває невідомі до цього сторінки життя Миколи Зерова, Миколи Куліша, Леся Курбаса, Валер’яна Підмогильного, Геннадія Садовського, Матвія Яворського та інших представників «розстріляного відродження».

Олег Наливайко зазначив, що йому дуже приємно вручати цю премію за твір-дослідження про Соловки, оскільки саме від В’ячеслава Чорновола він почув свого часу правду про українських в’язнів Соловків.

 Лауреат премії Сергій Шевченко співавторами своєї роботи вважає побратимів із Карелії, Санкт-Петербургу, Торонто, які багато років поспіль крок за кроком відкривають нові сторінки цієї жахливої історії. На церемонії нагородження Шевченко зачитав рядки з поезії одного з в’язнів Соловків, отамана Армії УНР, письменника, бандуриста Геннадія Садовського: «Довбаєм кайлами, б’ємо ми ломами і шлем проклять усім катам, і вірим змучені, на смерть засуджені, що прийде помсти час і кари вам».

«Я переконаний, що час помсти й кари настане й для тих, хто сьогодні вбиває українців на сході нашої держави, хто посягнув на територіальну цілісність і незалежність нашої держави», - завив Сергій Шевченко, отримуючи високу нагороду.

Довідково

Премія імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності. Премія присуджується щорічно до дня народження В'ячеслава Чорновола – 24 грудня – у розмірі п'яти тисяч гривень за рахунок коштів, передбачених на ці цілі в Державному бюджеті України.

версія для друку