українська російська англійська
Представники Міненерговугілля та інститутів громадянського суспільства обговорили питання економії енергоресурсів
11.12.2014 | 17:43
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

11 грудня 2014 року в Комунікативному центрі Уряду відбулось засідання експертної групи з представниками інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації, членами консультативно-дорадчих органів при облдержадміністраціях на тему «Економія енергоресурсів як необхідна складова енергетичної незалежності».

Участь у засіданні експертної групи взяли фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості, представники Громадської ради при Міненерговугілля України. Під час засідання відбулося спілкування урядовців з представниками інститутів громадянського суспільства, засобів масової інформації з Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Харківської областей.

У вступному слові представник департаменту з питань функціонування та реформування електроенергетичного сектора Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Людмила Власенко поінформувала про нинішній стан енергетичних підприємств, окреслила основні проблеми, які потребують нагального розв’язання, та розповіла про заходи, які вживає Міністерство для збалансування роботи ОЕС України.

Експертами на заході виступили президент Асоціації з енергоефективності та енергозбереження - Олег Козачук та член громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Татаринов. Зокрема, Олег Козачук наголосив, що Україна споживає більше енергії на одиницю продукції, ніж сусідні європейські країни, а також визначив основні напрямки енергоефективності, серед яких терморегуляція, встановлення приладів обліку та утеплення будівель. Анатолій Татаринов наголосив на необхідності досягнення енергетичної безпеки, а також затвердження Енергетичної стратегії, напрямку руху щодо використання різних видів енергії.

Під час обговорення за участю представників інститутів громадянського суспільства підкреслено необхідність децентралізації в енергетичному секторі, розвитку альтернативної енергетики, а також проведення енергоаудиту. Турбує громадськість і низький рівень культури з енергозбереження. Представники Львівщини ділилися досвідом реалізації проекту з газифікації вугілля, а харків’яни наголосили на важливості використання досвіду вузівської науки та запропонували виконання завдань з розробки балансу електроенергії  в масштабах України.

Серед пропозицій прозвучало про необхідність прийняття закону про енергоаудит, зменшення споживання електроенергії в денний час тощо. Наголошували учасники зустрічі, що впровадження проектів з енергоефективності повинно стати вигідним, тому необхідне надання низьковідсоткових кредитів для їх реалізації.

Представники Міненерговугілля відповіли на запитання громадськості. На завершення зустрічі Людмила Власенко поінформувала про причини тимчасового запровадження графіків аварійних відключень, порядок встановлення приладів обліку, а також запевнила у подальшій співпраці з громадськістю з питань економії енергоресурсів.

 

версія для друку