українська російська англійська
НКЦПФР урегульовує діяльність торговців цінними паперами, КУА і КІФ у зоні проведення антитерористичної операції
12.12.2014 | 12:37
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму засіданні схвалила проект рішення «Щодо запобігання порушень прав інвесторів та вжиття заходів з уникнення ризиків при провадженні професійної діяльності на території проведення антитерористичної операції».

«Комісія провела роботу з дослідження законодавства України з питань заходів для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО (антитерористичної операції) в Донецькій та Луганській областях. За результатами такого дослідження Комісія розробила документ, який урегульовує норми здійснення діяльності торговцями цінними паперами, КУА (компаніями з управління активами), КІФ (корпоративними інвестиційними фондами) та координує роботу як самої Комісії, так і інших профучасників фондового ринку у частині співпраці з ліцензіатами з зони АТО», – розповіла Ірина Устенко, директор Департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР.

Зокрема, документ передбачає створення регулятором відкритого та доступного для ознайомлення усім зацікавленим особам електронного Переліку учасників фондового ринку із зони АТО, на яких поширюватиметься дія цього рішення у разі його схвалення і набрання чинності. Передбачено, що такий перелік Комісія після прийняття відповідного рішення має опублікувати на власному офіційному сайті та в офіційних друкованих виданнях. При цьому і торговцям цінними паперами, і КУА, які не змінили свого місцезнаходження з зони АТО на підконтрольну українській владі територію, заборонятиметься вчиняти будь-які правочини щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів до тих пір, поки вони не змінять своєї реєстрації та не нададуть Комісії відповідні документи, які засвідчать це. А також КІФам, які провадять свою діяльність на території проведення АТО, забороняється вчиняти будь-які правочини, крім тих, що пов’язані зі зміною місцезнаходження.

Більше того, торговцям цінними паперами з території поза межами зони АТО, АР Крим і м. Севастополя, а також фондовим біржам, Розрахунковому центру і депозитарним установам пропонується заборонити провадити діяльність за участі профучасників з підготовленого комісією Переліку.

Документ розміщено на сайті регулятора з метою публічного обговорення.

 

версія для друку