українська російська англійська
У зоні АТО з’явиться мобільне «блокпост-містечко»
12.12.2014 | 16:25
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Автономна система з понад десятка будівель розрахована на розміщення у місці дислокації блокпоста. Презентовану систему направлять в зону проведення АТО, а до кінця року туди направлять ще шість подібних містечок. Містечко проінспектували глави МВС та Міноборони.

Міністерство внутрішніх справ України звернулося до шести виробників із пропозицією подати свої проекти мобільного житла для бійців, які перебувають у зоні проведення АТО. На звернення відгукнулися три виробники, які представили на конкурс свої проекти. Переможцем конкурсу стало київське підприємство, яке і презентувало свій проект у навчальному центрі Національної гвардії України.

З будовою та можливостями мобільного блокпоста ознайомилися Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Міністр оборони Степан Полторак, а також народний депутат Сергій Пашинський.

Мобільне «блок-містечко» є автономною системою та включає в себе 12 будівель. В їх числі – 5 жилих модулів, кожен з яких розрахований на 6 чоловік. Стіни будівель утеплені, що дає змогу забезпечити комфортні умови проживання навіть при температурах до –30º С.

В окремих модулях розташовані їдальня з кухнею, санвузол, душова, пральня. Крім того, до складу містечка включені штабний модуль та два контрольно-пропускних пункти.

Тепло, гарячу воду та електроенергію для потреб бійців забезпечує дизель-електрогенератор. До складу містечка входить окремий модуль, в якому розташовані два генератори. У випадку виходу з ладу одного з них інший може його замінити. У цьому ж приміщенні розташовані ємності для води та дизельного пального.

Система може існувати як автономно, так і у варіанті підключення до сторонніх інженерних мереж.

Містечко розраховане на комфортне проживання 30 захисників блокпоста. Представлений комплекс найближчим часом направлять в зону проведення антитерористичної операції. Туди ж до кінця року направлять ще шість таких комплексів.

 

 

версія для друку