українська російська англійська
Ми завжди пам'ятаємо про самовідданий подвиг тих людей-ліквідаторів, які не вагаючись розпочали запеклу боротьбу з могутнім атомом Чорнобильської АЕС, - Сергій Бочковський
12.12.2014 | 17:19
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

У 1986 році Україну сколихнула небаченої раніше сили ядерна, екологічна та, найстрашніше, соціальна катастрофа – вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Тисячі пожежних у  цілодобовому режимі, отримуючи часом смертельні дози радіації, ліквідовували наслідки  аварії та вели невтомну боротьбу з невидимим, проте могутнім атомом. Серед приборкувачів катастрофи були і  пожежні Києво-Святошинського району. Саме тому, сьогодні, 12 грудня, напередодні Дня  вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, на території 34 державної пожежно-рятувальної частини (м. Вишневе, Київська область) відбулося відкриття пам’ятного знаку “Героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС” Києво-Святошинського району. У заходах, присвячених Дню вшанування ліквідаторів аварії взяли участь Голова ДСНС України Сергій Бочковський, голова Київської ОДА Володимир Шандра, представники місцевих органів влади Київщини, пожежні-ліквідатори та дружина Героя Радянського Союзу Леоніда Телятнікова Лариса Іванівна.

Голова ДСНС України Сергій Бочковський, згадуючи про події, що відбувалися в Україні у 1986 році, зазначив, що гасіння пожежі на Чорнобильській АЕС було першим у світі досвідом боротьби  з невидимим, проте могутнім атомом. До того ж у безпосередній близькості від зруйнованого атомного реактору під впливом смертельного рівня радіації. Тому ліквідатори катастрофи дійсно заслуговують на шану та повагу, адже вони врятували не лише Україну, але й увесь світ від можливих жахливих наслідків аварії.

“Для кожного з нас, як для українців, в першу чергу, це було справжнім потрясінням. Але з іншого боку, пожежні, які в ті перші хвилини кинулися приборкувати смертельний атом сприймали цю ситуацію зовсім інакше – як роботу, яку потрібно виконати бездоганно та майстерно. Адже, усвідомлюючи рівень небезпеки, вони не мали права ані відступити, ані помилитися. Ми пам’ятаємо про самовідданість людей, які не вагаючись, вирушили на ліквідацію наслідків катастрофи. Сьогодні ми відкриваємо Пам’ятний знак “Героям-ліквідаторам”, аби висловити вдячність вам, дорогі ліквідатори, за героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Ви дійсно проявили професіоналізм у приборканні саме такого роду надзвичайної ситуації  та врятували Україну і ввесь світ від небаченої раніше катастрофи”, - зазначив Сергій Бочковський.

Цього ж дня рятувальники 34 пожежної частини отримали новий та сучасний оперативно-рятувальний автомобіль, який дозволить ще ефективніше та продуктивніше реагувати на надзвичайні ситуації та запобігати їх виникненню.

“Сьогодні молоді працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій продовжують роботу своїх наставників у ліквідації наслідків аварії. Ми відчуваємо потужний зв'язок поколінь, адже саме спілкування рятувальників з ветеранами-майстрами своєї справи є запорукою наших подальших досягнень у боротьбі з різноманітними надзвичайними ситуаціями. А сучасна техніка є вірним помічником для рятувальників, які щохвилини оберігають українців від можливих нових катастроф”, - зауважив Голова Служби.

Нагадаємо, щороку, 14 грудня, в Україні відзначається День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Ця дата була обрана тому, що саме 14 грудня 1986 року Урядова комісія прийняла рішення про те, що радіаційна аварія глобального масштабу на Чорнобильській АЕС ліквідована.

ftp://194.0.148.98/Dlya%20ZMI/12/10.12.14_chaes/

 

 

версія для друку