українська російська англійська
Геннадій Зубко розповів про шляхи нарощування експорту основних будматеріалів до країн ЄС
12.12.2014 | 18:55
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу, гармонізація національних стандартів з нормативною базою ЄС – серед пріоритетних напрямків діяльності Мінрегіону у будівельній галузі на найближчу перспективу. Реалізація цих намірів дозволить активізувати експорт основних будівельних матеріалів на європейські ринки. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Він навів дані, які свідчать, що експорт основних будматеріалів до країн ЄС за січень-вересень 2014 року склав 283 млн. дол. США, у той час, як імпорт з цих країн склав 332 млн. дол. США.

«Сприятливі умови для розвитку будівельної індустрії – важлива передумова створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджету. Ми над цим працюємо», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Геннадій Зубко поінформував, що законопроект «Про гармонізацію з нормами законодавства ЄС основних вимог до будівель та споруд, спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів» вже підготовлено, і він очікує розгляду Парламентом.

«Крім цього, ми запланували у наступному році завершити перегляд будівельних норм колишнього Радянського Союзу. Вже сьогодні ведеться робота щодо забезпечення вітчизняних проектувальників методикою розрахунку будівельних конструкцій за 58 Єврокодами. Вони це мають опанувати, тому ми плануємо підготовку відповідних посібників, навчальних програм, програмного забезпечення», - додав урядовець.

 

 

версія для друку