українська російська англійська
Мінсоцполітики спільно з волонтерами вирішуватиме питання переселенців, - Павло Розенко
12.12.2014 | 19:15
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

«Наша зустріч сьогодні перша, але не остання. Ми будемо зустрічатися щотижня, говорити про проблеми, про те, що ми можемо зробити для переселенців», - на цьому наголосив Міністр соціальної політики Павло Розенко під час зустрічі з представниками волонтерських ініціатив та громадських організацій, які займаються питаннями вимушених переселенців з Криму та Донбасу.

У зустрічі взяли участь представники громадської організації «КолоВорот», Центру громадянської просвіти «Альменда», громадської ініціативи «Крим SOS», громадської організації «Донбас SOS», Донецької обласної громадської організації «Комітет громадського захисту», благодійної організації «Кожен може» та інші.

На початку зустрічі Міністр підкреслив, що він сам є вихідцем з громадського сектору. «Тому ніколи не сприймав громадські ініціативи як конкуренцію чи опозицію, а завжди, по-перше, сприймав себе як невід’ємною частиною громадянського суспільства. По-друге – це елемент, який навпаки може виконувати більш ефективно функції, які не може виконувати держава. Адже громадський рух більш мобільний. Тому державі не потрібно опонувати цьому рухові, а навпаки потрібно використовувати його можливості. І саме вирішувати проблеми на Донбасі ми можемо разом з волонтерами», - наголосив Павло Розенко.

У свою чергу волонтери окреслили низку проблемних питань, які необхідно вирішити задля надання належної допомоги вимушеним переселенцям.

Зокрема, обговорено питання взяття на облік студентів як внутрішньо переміщених осіб; отримання соціальної допомоги на дітей, батьки яких залишилися у районах проведення АТО; поселення переселенців у санаторіях та компенсації за проживання у них; розроблення державної цільової програми допомоги вимушеним переселенцям; вимагання додаткових довідок  працівниками управлінь соціального захисту під час взяття на облік переселенців.

Стосовно останнього питання Міністр наголосив, що додаткових довідок від переселенців вимагати не мають права та дав доручення оперативно розробити та надіслати управлінням соціального захисту населення конкретні роз’яснення задля недопущення повторення таких випадків.

Окрім того, під час зустрічі обговорено питання забезпечення управлінь соцзахисту необхідною технікою та залучення волонтерських громадських організацій до роботи управлінь для обліку переселенців.

 

 

версія для друку