українська російська англійська
"Зимовий кіноринок" закінчився в передчутті змін
12.12.2014 | 14:42
Прес-служба Державного агентства України з питань кіно

Дводенний «Зимовий кіноринок», що проходив у кінотеатрі «Київ» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, закінчився в передчутті змін.

Незважаючи на велику кількість подій ринку, від представлень пакетів фільмів дистриб’юторських компаній до лекцій і аналітики кінопрокату українського та найбільших прокатних територій Європи, апогеєм важливості була програма Work in progress, де представляли українські стрічки, що, або вже завершені, або знаходяться на стадії виробництва. Більшість із цих стрічок — серед яких «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, «Толока» Михайла Іллєнка, «Урсус» Отара Шаматави, «Це я» Анни Акулевич — частково фінансовані Держкіно.

11-го грудня на панельній дискусії про перспективи виробництва та прокату українських фільмів за участі Голови Держкіно Пилипа Іллєнка мова йшла про співпрацю державного органу, ледве чи не єдиного в Україні постійного інвестора українських фільмів, і телеканалів, які наразі починають долучатися до фінансової підтримки вітчизняного кіно. «Телеканали для українських фільмів є не тільки потенційним ринком, але й дуже важливими медіа-партнерами. А спільне фінансування вітчизняного кінопродукту, в тому числі серіалів, може бути вигідним для обох сторін, але для цього необхідно вдосконалити законодавство і створювати стрічки, які були б цікавими широкому колу глядачів і придатні до сімейного перегляду», - сказав Пилип Іллєнко.

У даній дискусії також взяли участь представники майже всіх найбільших українських телеканалів — Олександр Богуцький з «ICTV», Єгор Бенкендорф з «Інтера», Максим Данкевич з «України», Сергій Локотко з «Нового каналу» і Сергій Созановський, колишній голова правління «Інтера» та співвласник студії Film.ua.

Результатом обговорення, до якого долучилися і вітчизняні дистриб’ютори, стала пропозиція ще раз зустрітися і зазначити більш предметно умови і перспективи співпраці. Загалом більшість спікерів погодилася в основних моментах, дійшовши згоди про необхідність сприяння держави для формування державою та телеканалами українського контенту.

 

 

 

версія для друку