українська російська англійська
Науковці та експерти обговорили місце військової медицини в єдиному медичному просторі України
15.12.2014 | 11:25
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Керівники всіх медичних служб силових відомств, науковці та експерти в галузі системи охорони здоров’я підготували науково-методичні рекомендації для керівництва держави, які допоможуть в опрацюванні військово-медичної доктрини та формуванні політики у системі охорони здоров’я в умовах гібридної війни.

Виступаючи перед учасниками круглого столу на тему «Роль і місце військової медицини в єдиному медичному просторі України щодо реалізації державної політики в галузі охорони здоров’я», Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець поінформував про роботу медичної галузі з моменту початку АТО. Він, зокрема, зазначив, що створений міжвідомчий штаб при МОЗ України дозволив координувати  дії медичних служб різного підпорядкування, вирішувати питання лікування за кордоном військовослужбовців. Разом з тим, залишається питання наближення високоспеціалізованої допомоги до лінії фронту, відновлення військових кафедр в усіх медвузах, питання соціальної, медичної та психологічної реабілітації.

На думку Василя Лазоришинця, медики демонструють високий професійний рівень попри складну ситуацію в країні: «Існуюча система охорони здоров’я попри недосконалість виконує свої функції. Україна не має досвіду функціонування галузі в період військових дій і нам потрібно створювати уніфіковану систему допомоги, гармонізувати  дії військової і цивільної медицини».

У свою чергу завідувач кафедрою управління охороною суспільного здоров’я Національної академії держуправління  при Президентові України Василь Князевич зазначив: «Ми втратили цілу низку закладів як медичних, так і реабілітаційних. Зараз проходить перегрупування сил і засобів. Але ми змушені вчити суспільство надавати один одному допомогу. І нам вкрай необхідно створити єдиний медичний простір, оскільки попереду довга дорога за збереження нашої незалежності. Сьогодні головне завдання для Академії – надати керівництву держави методичне обґрунтування як далі рухатись».

Учасники заходу обговорили також систему медико-біологічного захисту України, питання організації надання спеціалізованої медичної допомоги постраждалим у воєнних конфліктах та ін.

У своїй резолюції учасники круглого столу рекомендували: підтримати розробників Військово-медичної доктрини, внести зміни, запропоновані учасниками круглого столу, та ухвалити доктрину у найближчий час; активізувати роботу зі створення єдиного медичного простору у процесі проведення медичної реформи; удосконалити систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу, які надають допомогу військовослужбовцям та особам, які постраждали в умовах АТО.

версія для друку