українська російська англійська
Імідж України сьогодні залежить від зусиль культурної дипломатії, - заступник Міністра культури
15.12.2014 | 11:36
Прес-служба Міністерства культури

Імідж України за кордоном залежить від зусиль культурної дипломатії, в якій велику роль відіграє українська діаспора. Про це заявив заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко під час конференції «Формування позитивного іміджу України через можливості українців за кордоном».

«Імідж України сьогодні багато в чому залежить від того, наскільки потужно функціонує її культурна дипломатія. Тим більше зараз, коли проти України ведеться нахабна інформаційна війна. Відтак, вкрай важливим нині є налагодження процесу донесення достовірної та повної інформації про Україну за кордоном», - зазначив Андрій Вітренко.

При цьому, за словами заступника Міністра, не менш важливо і надавати підтримку культурним інституціям за кордоном, які є одним із інструментів культурної дипломатії.

За словами Андрія Вітренка, українці за кордоном – це не лише носії національної ідентичності, але і джерело знань про Україну, чинник культурного, інформаційного, політичного впливу та створення позитивного іміджу нашої держави. «Об’єднання українців різних країн навколо національної ідеї, втілення якої забезпечить Україні просування до Європи, до євроатлантичного світу, дозволить протистояти спробам імперського реваншу», - наголосив заступник Міністра культури.

Андрій Вітренко наголосив, що співпраця з українцями за кордоном має бути посилена створенням інноваційної Державної програми розвитку культурних зв’язків із закордонним українством. При цьому громадські організації українців за кордоном мають стати рівноправними партнерами Української  держави.

«У новій програмі представники закордонного українства повинні розглядатися не лише як об’єкт уваги нашої держави, але і як суб’єкт такої співпраці. У налагодженні співпраці із закордонним українством потрібно також враховувати консолідуючу місію українського духовенства», - сказав Андрій Вітренко.  

Науково-практична конференція «Формування позитивного іміджу України через можливості українців за кордоном» організована Українською всесвітньою координаційною радою. У заході взяли участь Міністр освіти і науки Сергій Квіт, заступник Голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ігор Гузь, Голова УВКР Михайло Ратушний, лідери українських громад за кордоном, директор з гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців Уляна Супрун.

версія для друку