українська російська англійська
Павло Клімкін взяв участь у зустрічі в форматі "Група друзів України в ЄС + Україна"
15.12.2014 | 12:06
Прес-служба Міністерства закордонних справ

15 грудня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у зустрічі в форматі «Група друзів України в ЄС + Україна» на рівні глав зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу, що відбулася напередодні засідання Ради Міністрів ЄС у закордонних справах.

Основна увага була сфокусована на подіях на Сході України та шляхах стабілізації ситуації в регіоні. У цьому зв’язку П.Клімкін наголосив, що українська сторона у повному обсязі виконує режим припинення вогню та налаштована на пошук політичного рішення на основі мирного плану Президента України П.Порошенка та Мінських домовленостей.

Міністр також поінформував учасників зустрічі про ухвалення програми діяльності нового Уряду України, наголосивши, що його пріоритетами є впровадження системних реформ європейського зразка для досягнення ключової мети – членства України у Європейському Союзі.

Глави зовнішньополітичних відомств країн ЄС привітали завершення процесу перезавантаження влади в Україні та відзначили, що країна матиме повноцінну  підтримку з боку Європейського Союзу на шляху проведення невідкладних першочергових реформ, передусім з децентралізації влади, реформування судоустрою, правоохоронних органів та боротьби з корупцією.

Павло Клімкін також подякував стороні ЄС за підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України та закликав продовжувати послідовну політику невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією.

Основним результатом зустрічі стала готовність ЄС послідовно підтримувати Україну, у тому числі - на двосторонньому рівні, та працювати на основі принципу солідарності щодо деескалації ситуації на Донбасі.

 

версія для друку