українська російська англійська
До кінця тижня МОЗ винесе на обговорення фахівцям проект закону про дерегуляцію системи охорони здоров’я, - Олександр Квіташвілі
15.12.2014 | 12:38
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

У Міністерстві охорони здоров’я стартувала робота над пакетом законопроектів щодо дерегуляції системи охорони здоров’я. Про це повідомив Міністр Олександр Квіташвілі сьогодні, 15 грудня, під час зустрічі з представниками фармакологічної промисловості в рамках публічного обговорення Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні. Зокрема, він розказав, що робоча група вводитиме зміни у систему фінансування охорони здоров’я, перереєстрації і закупівлі ліків, структуру самого Міністерства.

«Додаткова перереєстрація вже сертифікованих міжнародними регуляторами  ліків схожа на печатку, якими в Україні часто скріплюється ресторанне меню. Що означає ця печатка (або додаткова дублююча реєстрація)? Що вона гарантує?» - питає Міністр охорони здоров'я. Спрощення цієї процедури, на його переконання, позбавить від витрачання часу і зекономить кошти. Водночас, він підкреслює, що несертифіковані ліки будуть проходити реєстрацію за існуючою суворою процедурою, незалежно від того, яка компанія їх виробляє.

Зміни у структурі Міністерства Олександр Квіташвілі бачить у зміні функцій. «Міністерство має займатися стратегією розвитку, а не бути регулятором і тендерним комітетом», - вважає він. До того ж він переконаний, що проста зміна облич не призведе до якісних змін у роботі.

«Немає жодного резону розробляти реформи, які будуть неприйнятними для будь-якого учасника системи охорони здоров'я, адже ми всі зацікавлені у чесних правилах роботи і якісних послугах», - наголосив Олександр Квіташвілі. Тож він пообіцяв, що всі задумані зміни будуть обов’язково обговорюватись з медиками, фармацевтами і пацієнтами.

«А те, чи сприймуть парламентарі та урядовці запропоновані зміни, чи схвалять законопроекти, продемонструє готовність України до реальних реформ», - сказав Олександр Квіташвілі.

 

 

версія для друку