українська російська англійська
Павло Клімкін зустрівся у Брюсселі з Віце-президентом ЄК з питань Енергетичного Союзу
15.12.2014 | 16:17
Прес-служба Міністерства закордонних справ

15 грудня в рамках робочого візиту до Брюсселя Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Віце-президентом Європейської Комісії з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовічем.

Сторони обговорили пріоритетні напрями співробітництва України та ЄС у сфері енергетики.

Було підтверджено стратегічне значення взаємодії України та Європейського Союзу в контексті забезпечення енергетичної безпеки Європи.

Українська сторона поінформувала про здійснення реформ газового ринку у відповідності до енергетичного законодавства ЄС та наголосила, що залишається надійним партнером Євросоюзу і транзитером природного газу до держав-членів ЄС.

Міністр і Віце-президент ЄК також приділили важливу увагу питанням залучення інвестицій з Європейського Союзу в українську газотранспортну систему, що підвищить енергетичну безпеку України та ЄС. Міністр П.Клімкін наголосив на необхідності подальшої співпраці зі стороною ЄС у питаннях спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи, а також з метою залучення європейських компаній до використання підземних газових сховищ України.

У цьому контексті було позитивно відзначено підписання напередодні зустрічі Кредитної угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку (Україна: модернізація магістрального газопроводу "Уренгой - Помари – Ужгород”).

М.Шевчовіч відзначив важливу роль партнерства України з ЄС в енергетичній сфері та пообіцяв надалі сприяти організації реверсних поставок природного газу до України з території держав-членів ЄС.  

Павло Клімкін подякував Європейській Комісії за активну підтримку в досягненні домовленостей з РФ щодо поставок російського газу в нашу країну, які дозволять безперешкодно пройти зимовий період.

Сторони підтвердили налаштованість на подальшу активну співпрацю з метою забезпечення належного рівня енергетичної безпеки та дотримання принципу солідарності.

версія для друку