українська російська англійська
"Дорожня карта" України до НАТО: скасування позаблокового статусу, імплементація реформ та референдум, - Арсеній Яценюк
15.12.2014 | 20:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Дорожня карта» України до НАТО – це скасування позаблокового статусу, імплементація реформ та отримання згоди українського народу щодо членства в Альянсі, - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час прес-конференції за підсумками зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі в понеділок, 15 грудня.

Арсеній Яценюк нагадав, що дев’ять місяців тому, перебуваючи в Штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, сказав, що членство в НАТО поки не є «на радарі» України: «Зображення на цьому радарі повністю змінилося. Сьогодні в цьому радарі ми бачимо російські танки, російських солдатів та російські війська на українській землі».

«Президент України, Прем’єр-міністр України та українська влада мають спільну позицію щодо національної безпеки та оборони. Це наше спільне рішення – скасувати так званий позаблоковий статус України, який був подарований Росії тодішнім президентом Януковичем», - наголосив він.

Окрім того, Україні необхідно провести реформи в безпековій сфері, в політиці, економіці, правосудді, «щоб відповідати всім стандартам та критеріям, які застосовуються до країн-членів НАТО».

Також, підкреслив Арсеній Яценюк, згідно з чинним українським законодавством, необхідно провести референдум щодо запропонованої перспективи членства в НАТО.

«Для того, щоб подати заявку і стати членом НАТО, необхідно: перше – ухвалити зміни до закону і відкрити дорогу для членства, друге – провести всі необхідні реформи, щоб відповідати стандартам і критеріям НАТО, третє – отримати згоду українського народу, - і певен, що така згода є і буде, і четверте – не просто подати заявку, а отримати членство в Альянсі», - підсумував він.

«Коли ми досягнемо успіху в імплементації цього, ми будемо готові приєднатися до Альянсу. Це «дорожня карта», і ми будемо їй слідувати», - сказав Арсеній Яценюк.

Глава Уряду України нагадав рішення Бухарестського саміту 2008 року, «в якому чітко вказано, що Україна буде членом НАТО»: «Насамперед нам треба імплементувати реформи і відповідати критеріям. І тоді це в інтересах НАТО – аби Україна була сильною. Що сильніша Україна, то сильніші НАТО та члени Альянсу».

 

версія для друку