українська російська англійська
Стрімкий розвиток ринку, окрім переваг, ставить нові виклики, які потребують віднайдення спільних рішень бізнесу та органів державної влади, - Владислава Рутицька
16.12.2014 | 12:53
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Стрімкий розвиток ринку, окрім переваг, ставить нові виклики, які потребують віднайдення спільних рішень бізнесу та органів державної влади. Про це заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька зазначила під час проведення наради з представниками бізнес-асоціацій аграрного сектору, структурними підрозділами Мінагрополітики України та Держветфітослужби України.

"Я хочу звернути увагу на необхідність вироблення спільного рішення щодо проектів документів, представлених для обговорення як основоположних для полегшення умов ведення бізнесу, зокрема, в аграрному секторі. Існуючі правила, встановлені законодавством, які вже працюють, є обтяжливими для бізнесу та потребують  змін", - сказала Владислава Рутицька.

Також було обговорено актуальні питання, пов'язані із регулюванням засобів захисту рослин, скороченням об'єктів регулювання з метою видачі карантинного сертифікату, необхідність зменшення карантинних зон та приведення процедур видачі дозвільних документів до вимог ЄС, викладених у проекті постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання дерегуляції господарської діяльності". 

Більшість положень вказаного документа узгоджено. Зокрема, що стосується термінів видачі карантинного сертифікати, а саме, зобов'язання державного фітосанітарного інспектора протягом п’яти днів після надходження зазначених документів, але не пізніше 24 годин після завершення завантаження транспортного засобу, проводити фітосанітарні заходи та видавати карантинний сертифікат або обґрунтовану відмову в його видачі.

У той же час, враховуючи обширний спектр питань, вирішення яких лежить не тільки в площині спрощення умов ведення бізнесу, але і продовольчої безпеки держави, учасники погодили необхідність проведення додаткової наради, з метою вироблення позиції щодо внесення змін до національного законодавства України.

 

версія для друку