українська російська англійська
Норвезька рада у справах біженців готова надати підтримку Україні у вирішенні гуманітарних питань
16.12.2014 | 13:20
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Норвезька рада у справах біженців (НРСБ), заснована у 1946 році, є неурядовою гуманітарною організацією Королівства Норвегія – має намір вже найближчим часом відкрити своє представництво в Україні і розгорнути широку роботу з надання допомоги переселенцям зі східних регіонів, а також тим, хто й досі перебуває в зоні збройного конфлікту. Про це поінформував регіональний директор НРСБ Рахман Шихмаммадов заступника Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергія Устименка під час зустрічі, що відбулася у Мінсоцполітики.

„Передбачаємо, що наш офіс буде відкрито у Сєвєродонецьку і працюватимуть у ньому також представники місцевої громади. Це відкриє можливість створити нові робочі місця та, відповідно, провести навчання персоналу. Уряд Норвегії виділив нам фонди, щоб ми, у свою чергу, допомогли людям пережити зимові холоди. А оскільки саме Мінсоцполітики - як центральний орган виконавчої влади - займається гуманітарними питаннями, тому й один з наших перших візитів у вашій державі ми вирішили зробити саме до вас”, - підкреслив Рахман Шихмаммадов.

Він зазначив, що організація, яку він представляє, має значні можливості. Так, у програмах НРСБ у 25 країнах світу в Африці, Азії, Америці та Європі працює 4700 співробітників, більшість з яких є місцевими жителями. НРСБ заінтересована у тісній співпраці із Міністерством соціальної політики України, міжнародними організаціями, які працюють в Україні, та національними громадськими організаціями.

Зокрема, за словами Рахмана Шихмаммадова, НРСБ  спеціалізується на швидкому  реагуванні у питаннях, пов’язаних із забезпеченням житлом, продовольчими продуктами,  постачанням води, предметів санітарії та гігієни, наданням освітніх послуг, а також  інформаційно-консультативної та правової підтримки.

„Ми вдячні Королівству Норвегія за увагу до нашої складної ситуації і за щире прагнення сприяти у її розв‘язанні. В Україні нині понад 642 тисячі переселенців. Найбільше – у Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Київській областях та у місті Києві. Ми робимо все можливе, аби забезпечити їм виплату допомог та пенсій, допомогти з пошуком роботи, з влаштуванням дітей у дитсадки та школи тощо. Крім того, у системі соціального захисту в Луганській та Донецькій областях є інтернатні установи, підопічні яких також потребують невідкладної допомоги та підтримки. Проблеми залишаються, і ми відкриті до співпраці у їх вирішенні”, - наголосив Сергій Устименко і пообіцяв сприяння Міністерства в організації роботи НРСБ в Україні.

Сторони обговорили перспективи та напрями  майбутньої взаємодії.

версія для друку