українська російська англійська
Арсеній Яценюк у Брюсселі: "Ми знаємо, як відповісти на всі виклики, але маємо робити це з західними партнерами"
16.12.2014 | 14:19
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Ми постали перед викликами, і ми знаємо, як відповісти на ці виклики. Але нам потрібно робити це разом із нашими європейськими партнерами, країнами Великої сімки», - наголосив Арсеній Яценюк, у вівторок, 16 грудня, виступаючи на конференції Центру європейської політики в Брюсселі, присвяченій пріоритетам нового Кабінету Міністрів.

Він підкреслив, що перший виклик для України – безпековий, «пов'язаний із російською агресією»: «Другий – економічний, пов’язаний із безпековими проблемами».

Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд України вже оголосив свій план реформ. «За останні дев’ять місяців ми зробили низку кроків для стабілізації країни: ухвалили два пакети жорсткої економії, повністю переглянули програму пільг, скоротили низку пільгових та соціальних програм, скоротили 10% державних службовців, щоб зменшити витрати держбюджету. Ми ввели нові податки. Ми зробили кроки до змін у регуляторній політиці, скоротили низку контролюючих органів та їх повноважень».

Він також нагадав, що «з нуля» була створена Національна гвардія України: «Наші витрати на армію величезніблизько 95 млн. грн. на день. Це дуже сильне навантаження для Державного бюджету».

Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд України цінує підтримку світової спільноти. Він зазначив, що  загальний обсяг допомоги, отриманий Україною від  МВФ, Світового банку, країн Великої сімки, - близько 9 млрд. доларів: «Ми залучили близько 9 млрд. доларів і цього року виплатили нашим кредиторам 14 млрд. доларів».

Уряд України, за його словами, очікує мінус 7% ВВП: «Україна втратила до 20% економіки – через російську агресію в Криму, Донецьку та Луганську, що дуже вплинула на становище української економіки. Промислове виробництво впало на 10%. Але незважаючи на це цьогоріч ми зібрали на 5% більше податків і зборів, порівняно з 2013-м».

«Ми постали перед викликами, і ми знаємо, як відповісти на ці виклики. Але нам потрібно робити це разом із нашими європейськими партнерами, країнами Великої сімки», щоб пройти дуже важкий 2015 рік і отримати певне зростання та стабілізацію в 2016-му», - наголосив Арсеній Яценюк.

 

 

 

версія для друку