українська російська англійська
Заява МЗС у зв'язку з ситуацією навколо народного депутата України Надії Савченко
16.12.2014 | 16:14
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Міністерство закордонних справ України висловлює черговий протест Російській Федерації у зв’язку з ситуацією, яка склалася навколо політичного в’язня, громадянки України, народного депутата України VIII скликання Надії Савченко.

Надія Савченко оголосила голодування на знак протесту проти її незаконного утримання в Російській Федерації. Викликає стурбованість погіршення стану її здоров’я, тривале зволікання російської сторони з наданням їй необхідної кваліфікованої медичної допомоги, створення для нашої співвітчизниці  незадовільних умов утримання та завдання їй страждань, що, зокрема, порушує статтю 3 Конвенції Ради Європи про захист прав і основоположних свобод 1950 року.

Змушені констатувати, що попри численні звернення української сторони і наших міжнародних партнерів, а також всупереч досягнутим домовленостям про звільнення усіх незаконно утримуваних осіб, Російська Федерація продовжує демонструвати зневагу до міжнародно-правових норм у сфері захисту прав людини та порушувати взяті на себе міжнародні зобов’язання.

МЗС України вимагає негайного звільнення народного депутата України Надії Савченко, стан здоров’я якої різко погіршується. Вимагаємо від Російської Федерації припинити політичне переслідування та звільнити також інших громадян України – політичних в’язнів, які продовжують незаконно утримуватися в Росії.

Закликаємо світову спільноту єдиним голосом виступити на захист життя, безпеки та загальнолюдських прав громадян України, які стали політичними заручниками агресивної політики Росії проти України та міжнародного правопорядку.

 

версія для друку