українська російська англійська
Розроблено заходи з захисту українських аграрних експортерів на ринках Митного союзу
16.12.2014 | 17:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Для врегулювання торгових суперечок за фактами необґрунтованого запровадження Російською Федерацією обмежень у торгівлі з Україною та для вироблення єдиного підходу щодо гарантування безпеки та якості продукції тваринного походження Россільгоспнагляду запропоновано проект Дорожньої карти українсько-російської співпраці в галузі ветеринарної медицини.

У документі українська сторона запропонувала започаткувати процедури спільної оцінки еквівалентності та ефективності лабораторних установ в Росії і Україні, які здійснюють дослідження в рамках державного ветеринарного контролю та нагляду. Зокрема, це взаємне визнання результатів лабораторних досліджень; проведення спільних лабораторних оцінок і міжлабораторних раундів; валідація та акредитація методів на рівні стандартів застосування, які відрізняються один від одного.

Прийняття даної пропозиції дасть можливість уникнути застосування кожною з сторін безпідставних та односторонніх рішень щодо невиправданих обмежень ввезення продукції тваринного походження.

Станом на сьогодні відповіді від російської сторони не отримано.

версія для друку