українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Присічний термін внесення до Парламенту змін до бюджетного і податкового законодавства - наступний вівторок
17.12.2014 | 14:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України активно працює над пакетом змін до бюджетного і податкового законодавства. «Присічний термін внесення до Парламенту такого пакета – наступний вівторок», - повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 17 грудня.

«Ми цінуємо нашу співпрацю з парламентськими фракціями з приводу узгодження всіх позицій щодо бюджету і податків. Звертаємося до наших колег із Парламенту проявити прагматизм та розуміння ситуації і в жодному випадку не грати політично на ухваленні складних, але правильних законопроектів для країни», - наголосив він.

«Сподіваюся, що буде повне розуміння всієї парламентської коаліції своєї відповідальності за долю держави», – додав Глава Уряду.

Він наголосив на необхідності злагоджених дій Уряду, Парламенту і Президента для реалізації плану реформ, який «чітко відображений у програмі діяльності Кабінету Міністрів України та в коаліційній угоді». За словами Глави Уряду, під час робочого візиту української делегації до Брюсселя 15-16 грудня та зустрічей із партнерами з міжнародних фінансових організацій «було чітко зазначено, що вони сприймають кожен пункт того плану реформ, який відображений в Програмі діяльності Уряду, вважають його правильним і амбіційним».

«Треба приймати непрості рішення. Такі рішення приймалися і в Польщі, і в інших країнах-членах Європейського Союзу: Іспанія, Італія, Греція, балтійські країни. Тому шлях реформ складний, але єдино правильний. І тепер від слів необхідно перейти до діла, до дуже практичних і чітких речей щодо кожного пункту податкової, бюджетної реформи і нового закону України про державний бюджет», - наголосив Арсеній Яценюк.

Зокрема, такі кроки стосуються збалансування «найбільшої діри, яка є в українській економіці, - НАК «Нафтогаз України»: «Ми субсидуємо компанію, а повинні давати субсидії виключно малозабезпеченим верствам населення».

Він зазначив, що багато зроблено для «наведення порядку в «Нафтогазі» в частині прямих контрактів між Україною і європейськими компаніями, які постачають газ»: «Немає вже посередників, і це дало можливість Україні зберегти сотні мільйонів, мільярди доларів. Але при цьому основна проблема, яка залишається в ціноутворенні в НАК «Нафтогаз України», не вирішена».

Окрім цього, за словами Глави Уряду, необхідно встановити адресні дотації «для кожної людини, яка потребує допомоги»: «Переконаний, що в такому ж плані повинні працювати всі члени Парламенту, які мають робити все для того, щоб стабілізувати ситуацію в 2015 році».

Стабілізація ситуації в 2015-му, підкреслив він, безпосередньо пов’язана «з жорсткими і правильними реформами і відповідним отриманням фінансової допомоги від західних партнерів». Він нагадав, що Україна отримала в поточному році 9 мільярдів доларів фінансової допомоги, в той час за борговими зобов’язаннями виплачено 14 мільярдів доларів: «Усе це робилося за рахунок детінізації економіки, збільшення податкових надходжень на 5% в порівнянні з минулим роком».

«Але вічно стискати економіку через податкові важелі неможливо. Тому ми в нашому пакеті, який доопрацьовується з фракціями, представимо і план детінізації, і план оподаткування додаткових доходів», - повідомив Арсеній Яценюк.

Він також нагадав, що в поточному році Уряд ухвалив низку рішень щодо збільшення податкового навантаження на прибуткові види бізнесу, «якими володіють українські олігархи»: «Ми в чотири рази підняли ставки оподаткування по ренті на руду - це те, що не могли зробити протягом двадцяти років. Також ми підняли ставки оподаткування по ренті на нафту і газ. Фактично збільшення було від трьох до п’яти разів». Окрім того, було прийнято рішення про оподаткування підакцизних товарів - алкоголю і тютюну.

«Завдяки таким діям нам вдалося додатково зібрати до державного бюджету необхідні кошти, незважаючи на неймовірне падіння економіки. Адже ми втратили 20% української економіки через російську військову агресію».

Арсеній Яценюк підкреслив, що в податковому і бюджетному пакеті Уряду «зберігається ключовий принцип – принцип справедливості»: «З одного боку, треба оптимізувати соціальні виплати, а з іншого - заставляти платити податки українську олігархію. Це правильно».

«Сподіваюся, що великий український бізнес підтримує таку політику, тому що країна знаходиться в дуже складному становищі», - додав він.

Глава Уряду України також висловив переконання, що Парламент конструктивно працюватиме над тим, щоб підтримувати урядові законопроекти: «Зайва політична риторика зараз недоцільна. Зараз мова йде про стабільність у країні, необхідність проведення реформ, яких всі вимагали, і про те, що 2016 рік повинен стати роком економічного зростання. А в 2015 році треба показати, що ми готові до найбільш жорстких, найбільш радикальних заходів, які розпочалися декілька місяців тому і повинні бути продовжені».

 

 

версія для друку