українська російська англійська
Мінрегіон підготував законопроект, який стимулюватиме населення до впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках
17.12.2014 | 14:34
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та жилого-комунального господарства

Призначений органами місцевого самоврядування управитель багатоквартирного будинку не вирішуватиме питань капітального ремонту, реконструкції чи впровадження енергозберігаючих заходів. Цим мають опікуватися самі співвласники, а держава має їх до цього стимулювати. Про це сказав директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та жилого-комунального господарства України Сергій Кушнір під час конференції «Кращі практики щодо енергозбереження у житлово-комунальному господарстві: роль ОСББ у досягненні енергоефективності житлового сектору».

Презентуючи проект Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який вже знаходиться на розгляді у Верховній Раді, Сергій Кушнір нагадав, що після прийняття і вступу цього законопроекту у дію, передбачається перехідний період на 1 рік, протягом якого співвласники багатоквартирного будинку мають визначитися, яку форму управління своїм будинком вони обирають: створюють ОСББ чи наймають управителя. Якщо ж за цей час мешканці не визначаться, тоді управителя їм призначатиме орган місцевого самоврядування.

«Такий управитель зможе надавати лише мінімально необхідні послуги для поточного обслуговування будинку і забезпечення його належної експлуатації. Він не вирішуватиме глобальних питань управління будинком, як то проведення капітального ремонту, реконструкції чи запровадження енергоефективних заходів. Ця ініціатива має йти безпосередньо від співвласників і лише з їхнього погодження», - сказав Сергій Кушнір.

Також, за його словами, законопроектом передбачено встановлення граничного розміру державних відшкодувань за системою пільг і субсидій на сплату за житлово-комунальні послуги.

«Це дасть нам можливість більш ефективно працювати з Мінсоцполітики в плані державної підтримки малозабезпечених громадян. Ми розуміємо, якщо тарифи в країні підніматимуться до економічно обґрунтованого рівня, значна частина наших громадян підпадає під соціальний захист. Але існуюча система соціального захисту абсолютно не заохочує мешканців до енергозбереження у своєму будинку. Тому вона має бути переглянута в бік  стимулювання мешканців, які отримують державну підтримку, до збереження та економії ресурсів і, відповідно, до підвищення енергоефективності будинків», - вважає Сергій Кушнір.

В цілому, на його думку, реалізація законопроекту дасть можливість докорінно змінити підхід до утримання будинків і покласти початок активному впровадженню енергоефективних, енергозберігаючих заходів в багатоквартирних будинках.

 

 

версія для друку