українська російська англійська
Суд повернув НАК "Надра України" 30% частку у видобутку газу на Сахалінському родовищі, - Мінприроди
18.12.2014 | 12:17
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

17 грудня Київський апеляційний господарський суд відмовив у розгляді апеляційної скарги компанії «Голден Деррік», повернувши тим самим НАК «Надра України» 30% частку у видобутку газу на Сахалінському родовищі. Відтепер прибуток від видобутку на цьому родовищі буде йти на користь держави.

За словами Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка, у 2000 та 2003 роках НАК «Надра України» було укладено договори з трьома компаніями про спільну діяльність на цьому родовищі. У 2012-2013 роках колишнє керівництво НАК  «Надра України» продало фірмі «Голден Деррік» свої долі одразу в трьох об'єднаннях. При цьому по жодному з договорів компанія не розрахувалась, що дало підстави розірвати їх та повернути НАК «Надра України» ці активи.

«Господарський суд Києва виніс рішення про розірвання цих договорів, проте інша сторона подала апеляційну скаргу. Наразі на Сахалінському родовищі газ видобувається трьома об’єднаннями. Свою долю в 24% у першому з них ми відсудили 10 грудня, коли апеляційний суд відхилив скаргу «Голден Деррік». У другому об’єднанні частка держави складала 30% і ми теж її вже повернули. Залишилося відстояти наші інтереси по третьому об’єднанню, де доля державної компанії складає 35%. Судове засідання по останній скарзі заплановане на 14 січня», - пояснив Міністр.

 

версія для друку