українська російська англійська
НКЦПФР завершила роботу над правилами торгівлі цінними паперами та типовим договором андерайтингу
19.12.2014 | 11:36
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму плановому засіданні, що відбулось 16 грудня 2014 року, затвердила зміни до Типового договору андерайтингу та Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами.

Ірина Устенко, директор Департаменту регулювання діяльності торгівців цінними паперами та фондових бірж Комісії, прокоментувала: «Наразі зазначені документи погоджено з Державною службою фінансового моніторингу та Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, а також враховано всі пропозиції та побажання від представників фондового ринку та усіх зацікавлених осіб».

Зазначимо, що дані новації уточнюють критерії ідентифікації цінного папера та іншого фінансового інструменту, передбачають неможливість розірвання укладених на фондовій біржі договорів, регламентують випадки повернення емітентом грошей (майна) інвесторам, а також із нині схвалених документів прибрано слова «інших фінансових інструментів» стосовно договору андеррайтингу та договору на придбання цінних паперів при андеррайтингу. А також передбачають оновлення щодо прав та обов’язків торговців цінними паперами та щодо переліку інформації, яка повинна міститися у звіті брокера/управителя з метою адаптації законодавства України до норм Європейського Союзу.

Додамо, що нормативно-правові акти розроблено відповідно до законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу», «Про депозитарну систему України», «Про цінні папери та фондовий ринок» та «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати».

Найближчим часом дані документи будуть направлені до Міністерства юстиції України для проходження процедури  обов’язкової реєстрації.

 

 

версія для друку