українська російська англійська
Військові разом з волонтерами надали гуманітарну допомогу ветеранам війни та інвалідам в Мар'їнці на Донеччині
19.12.2014 | 12:46
Прес-служба Міністерства оборони

Це містечко тривалий час перебувало на лінії вогню, тож дуже постраждало від щоденних артилерійських обстрілів. Інфраструктура міста зруйнована, люди залишились без роботи і без засобів для існування.

Офіцери цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України допомагають  місту повернутися до мирного життя. Військові намагаються підтримати тих, хто найбільше страждає від жахів війни.

«Нам вдалося знайти волонтерів, які вже вдруге привозять продукти в це містечко: це активісти Фонду «Міжнародне партнерство» з Київщини. У кожному шестикілограмовому пакунку – продукти першої необхідності: цукор, крупи, борошно, консерви. Таких продуктових наборів вони роздали вже вісімсот», – розповідає начальник групи цивільно-військового співробітництва майор Олександр Гвоздков,

Кожний пакунок військові і волонтери доставили адресно. Разом з активістами громади міста вони склали список ветеранів війни та інвалідів. Здебільшого вони самостійно не пересуваються, тож практично не виходять на вулицю і не можуть  придбати продукти в магазині або отримати їх від волонтерів. Також вони відрізані від своєї держави інформаційно: українські канали тут не транслюються, радіо не працює. Тож військові розповідали ветеранам та інвалідам про ситуацію в країні та про події в їхньому рідному місті, а потім відповідали на всі питання.

Разом з продуктами військові роздавали українські газети. У подальшому свіжу пресу мешканцям Мар’їнки доставлятимуть поштарі. Військові вже надають їм для цього газети «Голос України».

«Ми вдячні офіцерам цивільно-військового співробітництва за організаційну допомогу волонтерам, – каже доброволець Майя, – з ними ми узгодили наш маршрут руху, завчасно визначили кому і як ми зможемо допомогти. Ми в Мар’їнці вже не вперше. Минулого разу побачили, що дехто зі стареньких не може обігріти свої помешкання. Тож зараз привезли електрообігрівачі. Обов’язково завітаємо в Мар’їнку і Красногорівку й на зимові свята, привеземо подарунки дітям. Про це ми вже також домовилися з офіцерами цивільно-військового співробітництва».

версія для друку