українська російська англійська
У Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова започаткували традицію привітання дітей з Днем Святого Миколая
19.12.2014 | 17:25
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У дитячому відділенні Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова вперше започаткували традицію привітання маленьких пацієнтів із Днем Святого Миколая. Для дітей, які через важку хворобу вимушено перебувають далеко від рідної оселі, це свято має особливе значення.

За словами першого заступника Міністра охорони здоров’я України Василя Лазоришинця, щороку в інституті Амосова виконується понад 5 тисяч операцій, із них майже 750 – це операції на серці маленьких пацієнтів. «Цього року в інституті вже прооперовано понад 400 дітей, близько 200 операцій були малоінвазивними. Серед загальної кількості дітей, які потребують оперативного втручання, 30-40% становлять діти першого року життя», - зазначив перший заступник Міністра охорони здоров’я. Він також поінформував журналістів, що в України народжується 4,5 тисячі дітей із вродженими вадами серця, і в Інституті Амосова виконуються унікальні операції, які не роблять в багатьох інших клініках – лікування гіпоплазії лівих відділів серця.

«Сьогодні – одне з небагатьох свят, коли діти чекають подарунків від Святого Миколая, а батьки - чуда у зціленні. Колектив інституту та кардіохірург, який перевтілився в образ Святого Миколая, організували це свято і подарували дітям радість. Тому вважаю, що започаткована традиція повинна продовжуватись, незважаючи на важку ситуацію в країні, щоб християнські цінності допомагали і лікарям, і пацієнтам у зціленні», - зазначив Василь Лазоришинець.

 

версія для друку