українська російська англійська
Міліція перешкодила функціонуванню найпотужнішого "конверту" України
20.12.2014 | 14:38
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України спільно з Генеральною прокуратурою України припинили діяльність найбільшого в країні «конвертаційного центру», грошовий обіг якого у 2014 році склав мільярд гривень. Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Конверт» розташовувався в Києві та надавав «послуги» з конвертації коштів і мінімізації податкових зобов'язань понад 1 тисячі підприємств реального сектору економіки.

У схемі діяльності були задіяні банківська установа ПАТ КБ «Стандарт», понад 40 підприємств з ознаками фіктивності, транзитні підприємства та понад 30 фізичних осіб, із рахунків яких кошти переводилися в готівку.

У ході реалізації матеріалів було проведено 7 обшуків, під час яких вилучено близько 5 мільйонів гривень, 17 печаток підприємств з ознаками фіктивності, первинні бухгалтерські документи, а також 4 одиниці зброї та набої до неї.

«Крім цього, накладено арешт на рахунки підприємств із ознаками фіктивності та фізичних осіб, задіяних у злочинній схемі на суму близько 4 мільйонів гривень», – повідомив глава МВС.

У ході документування встановлено причетність до діяльності «конвертаційного центру» близько 10 осіб. Крім того, встановлено корупційні зв’язки організаторів «конверта» з керівництвом однієї з районних податкових інспекцій м. Києва.

 

версія для друку