українська російська англійська
У Черкаській області відбудеться 7 земельних аукціонів, на продаж виставлено 20 лотів
22.12.2014 | 10:44
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

У Черкаській області починаючи з 22 грудня відбудеться 7 земельних аукціонів. На земельні торги у формі аукціону підготовлено 20 лотів щодо продажу земельних ділянок та прав оренди на ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності.

Зокрема, у Драбівському районі та місті Жашкові виставлено на продаж право власності на дві ділянки комунальної власності із земель промисловості та для будівництва й обслуговування будівель торгівлі загальною площею 1,28 га із стартовою ціною 372,6 тис. гривень.

Також підготовлено 18 лотів щодо продажу права оренди на земельні ділянки загальною площею 91,37 га у Драбівському, Золотоніському районах, місті Золотоноші та смт Катеринополі. Зокрема, 15 ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 73,36 га із стартовим розміром річної орендної плати 100,68 тис. грн., дві ділянки із земель промисловості загальною площею 18 га зі стартовим розміром річної орендної плати 579,5 тис. грн. та одна ділянка для будівництва та обслуговування будівель торгівлі площею 0,01 га із стартовим розміром річної орендної плати 1,2 тис. гривень.

Найбільше – 13 лотів – заплановано продати у Золотоніському районі.

Як раніше повідомляла землевпорядна служба області, упродовж 2014 року на Черкащині відбулося 23 аукціони, під час яких було продано право оренди на 50 земельних наділів загальною площею 140,36 га та реалізовано п’ять земельних ділянок комунальної власності. Максимально ціна продажу права оренди на земельні ділянки зростала на 28,78%, ціна продажу у власність – на 9,2%.

Довідково

Відповідно до статті 136 Земельного кодексу України організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення.

У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.

Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

Підготовку лотів до проведення земельних торгів забезпечує організатор земельних торгів.

 

версія для друку