українська російська англійська
Міненерговугілля готове наступного тижня поінформувати населення про графіки віялових відключень електроенергії
22.12.2014 | 14:39
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України разом з обленерго, Держенергонаглядом та облдержадміністраціями активно працює над графіками віялових відключень електроенергії. Вже наступного тижня Міністерство готове донести ці графіки до громадськості. Про це заявив заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік на брифінгу у Будинку Уряду у понеділок, 22 грудня.

«Ми все відпрацюємо, і на цьому тижні ви вже чітко дізнаєтеся про наші графіки віялових відключень. Я готовий з вами зустрітися і доповісти, в який час будуть відключення по кожній області», - зазначив заступник Міністра.

За його словами, зараз з цього питання ведеться робота з обласними державними адміністраціями: «Ми працюємо з адміністраціями. Багато адміністрацій до цього вже готові. Зараз до роботи обленерго ми підключаємо держенергонагляд і погоджуємо режими споживання», - зазначив Олександр Светелік.

Він нагадав, що рішення щодо застосування у всіх електроенергетичних системах України графіків аварійних відключень прийнято у зв'язку з дефіцитним балансом електричної потужності. Всі види графіків, у тому числі графіки аварійних відключень, складаються електропередавальними організаціями і узгоджуються з місцевими органами виконавчої влади.

Заступник Міністра пояснив, що так звані віялові відключення здійснюються планово, за графіком, щоб зменшити споживання в години максимального навантаження на мережі і, таким чином, досягти економії електроенергії.

За його словами, Урядом поставлено завдання впорядкувати відключення, щоб всі громадяни всіх регіонів України були в рівних умовах. Також поставлено завдання зменшити освітлення реклами, вулиць, державних установ і т. д.

 

версія для друку