українська російська англійська
Зміни до Закону України "Про здійснення державних закупівель" удосконалять систему державних та електронних закупівель
22.12.2014 | 16:30
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Мінекономрозвитку підготовлено проект Закону України стосовно внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (щодо удосконалення системи держаних закупівель та  електронних закупівель). На думку експертів Мінекономрозвитку, впровадження цього регуляторного акта дасть можливість забезпечити розвиток механізму електронних закупівель у сфері держзакупівель та наблизити законодавство у цій сфері до європейських стандартів.

Елементи електронних закупівель впроваджуються шляхом встановлення можливості застосування для оцінки поданих пропозицій електронного аукціону під час проведення процедури відкритих торгів, попередньої кваліфікації та запиту цінових пропозицій на закупівлю товарів, для яких існує постійно діючий ринок і які не виробляються за окремо розробленою специфікацією.

Водночас пропонується встановити обов’язковість застосування відкритих торгів з використанням електронних засобів та електронного реверсивного аукціону, для визначеного кола замовників та за встановленим переліком товарів і послуг у разі, якщо очікувана вартість закупівлі не перевищуватиме 2 млн. гривень.

Разом з цим, запропоновані зміни, що передбачають необхідність документального підтвердження відповідності вимогам статті 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель» лише потенційним переможцем процедури закупівлі, спрямовані на спрощення доступу бізнесу до участі в процедурах закупівель.

Отже, таким чином буде забезпечено впровадження механізму електронних закупівель та усунення правових колізій і законодавчих неузгодженостей, а суб’єкти господарювання (замовники) будуть здійснювати діяльність у прозорому нормативно-правовому полі, при підвищенні ефективності здійснення державних закупівель та можливості здійснення електронних закупівель.

версія для друку