українська російська англійська
У 2015 році Мінінфраструктури продовжить процес акціонування Укрзалізниці та удосконалить структуру залізничного тарифу
22.12.2014 | 19:54
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» окреслив основні завдання у залізничній галузі на 2015 рік.

«Акціонуванняце комплексний, складний процес. Думаю, близько півроку триватиме лише оцінка активів. Скажу так: якщо за 2015 рік буде проведено акціонування, централізацію управління, грошових потоків, вважатимемо, що не дарма прожили рік я й управлінська команда Укрзалізниці», - зазначив Міністр.

Водночас, за його словами, у сфері залізничних перевезень заплановано удосконалити структуру тарифу, оптимізувати витрати, підвищити ефективність роботи залізничного транспорту, удосконалити тендерні процедури, залучати капітальні інвестиції.

Андрій Пивоварський повідомив, що з гравцями ринку вже розпочато дискусію стосовно розподілу тарифу на соціальний і ринковий компоненти. «Майже у всьому світі пасажирські перевезення дотуються, цільові дотаціїце нормально. Але вантажний тариф повинен бути ринковим», - сказав він. Крім того, Міністр підтримує монетизацію пільг.

В інтерв’ю Андрій Пивоварський наголосив, що оптимізація витрат Укрзалізниці не передбачає масові скорочення. «Перед Укрзалізницею поставлено завдання усунути дублюючі функції, однак не чіпати рядовий персонал. Давайте знаходити можливості економити на закупівлях, операційних витратах, адміністрації, давайте удосконалювати систему тарифоутворення», - підкреслив Міністр.

 

версія для друку