українська російська англійська
На Сумщині у шести районах введено карантин через африканську чуму свиней
23.12.2014 | 12:20
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ ТА ФІТОСАНІТАРНОЇ СЛУЖБИ

У Сумській області у зв’язку з виявленим минулого тижня поблизу села Стара Гута Середино-Будського району трупа дикого кабана, ураженого африканською чумою свиней (АЧС), введено карантин у 6-ти з 18-ти районів області.

Зараз головне завдання – не допустити проникнення АЧС у приватний сектор, а також не дати поширитись епідемії серед диких тварин.

Аби не допустити поширення небезпечного вірусу у Середино-Будському, Шосткінському, Ямпільському, Кролевецькому, Конотопському та Роменському районах, що віднесені до зони нагляду, введена заборона на торгівлю живими свинями, а також м’ясом свиней, забитих у домашніх умовах. Крім того, у межах цих районів не дозволяється переміщення живих тварин.

Відповідно до статистичних даних, у приватних господарствах та агрофірмах зони нагляду нараховується понад 50 тисяч свиней. Але перш за все необхідно провести депопуляцію диких кабанів. Наразі у лісах зазначених районів їх налічується близько тисячі. Утім, ця цифра може бути набагато більшою. Загони мисливців упродовж місяця відстрілюватимуть кабанів, туші яких спалюватимуться у спеціальних ямах.

Фахівці ветслужби зазначають, що змушені вдаватися до радикальних дій, оскільки досі не існує вакцини або ліків від АЧС.

У разі ефективного виконання всіх протиепізоотичних та карантинних заходів, обмеження можуть бути зняті через 30 днів.

14 грудня у Сумській області на кордоні з Росією був зафіксований перший випадок африканської чуми свиней.

З 20 грудня Білорусь через африканську чуму свиней обмежила ввезення свинини із Сумської області.

 

 

версія для друку