українська російська англійська
Ігор Жданов разом із волонтерами провів відео-конференцію з українською громадою міста Рочестер (США)
23.12.2014 | 14:53
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, заступник Міністра Микола Мовчан та волонтери проекту «Допоможемо дітям Донбасу!» взяли участь у Skype-конференції з представниками української діаспори міста Рочестер (США).

Зокрема, у конференції з американської сторони взяли участь керівник волонтерської групи ROC-Maidan Володимир Павлюк, представник організації ПЛАСТ Роман Левицький, директор Українського Федерального Кредитного Союзу Тамара Денисенко, президент Webster Dynamo Soccer Юрій Лавриненко, генеральний директор Української Кредитової Спілки, м. Рочестер Олег Лебедько, директор української Рідної школи при Українському Конгресовому Комітеті Америки Жанна Полянська-Вірло, президент Рочестерської Української Групи Христина Гошовська, отець Роман Сидорович, Парох Української Греко-Католицької Церкви Богоявлення, активістки Союзу Українок Америки та інші.

Під час відео-мосту Ігор Жданов проінформував про свої перші кроки на посаді, відповів на запитання, а також розповів про волонтерський проект «Допоможемо дітям Донбасу!», який проходить за сприяння фонду «Відкрита політика». В рамках цього проекту з 5 по 19 січня в с. Космач Косівського району Івано-Франківської області пройде зимова сесія «Школа біля печі» Міжнародної зеленої школи. Мета акції – допомогти дітям зі шкіл та ліцеїв Донбасу не лише пройти психологічну реабілітацію, відпочивши у гуцульському селі в атмосфері веселих різдвяних свят, але й підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання, щоб поступити в українські ВНЗ.

Ігор Жданов також висловив подяку українській діаспорі міста Рочестер за збір та відправку суттєвих обсягів гуманітарної допомоги бійцям українські армії в зоні АТО та вимушеним переселенцям. «Безмежно вдячний м. Рочестер за те, що ваші волонтери одними із перших почали відправляти до України такий життєво необхідний препарат, як Целокс, НАТОвські медичні аптечки, теплі речі», - підкреслив Міністр.

Окрім того, Ігор Жданов запропонував спільними зусиллями організувати нові проекти спортивно-молодіжних та культурно-освітніх обмінів між громадами США та України, в яких матимуть змогу взяти участь, в тому числі й вимушені переселенці, які постраждали від бойових дій в зоні АТО. У свою чергу представники української діаспори запевнили Міністра молоді та спорту в тому, що будуть і надалі активно впливати на місцевих конгресменів та сенаторів для того, щоб Україна відчувала все більшу підтримку США.

Наприкінці відео-конференції молодь українського походження м. Рочестер влаштувала виступ різдвяного вертепу. Сам захід закінчився спільним виконанням гімну України, який заспівали усі присутні по обидві сторони Skype-конференції.

 

версія для друку