українська російська англійська
Законодавчі ініціативи Уряду - це наша рука назустріч бізнесу, - Павло Розенко у Верховній Раді
23.12.2014 | 15:54
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Міністр соціальної політики Павло Розенко у Верховній Раді України розповів про основні засади законопроекту щодо реформування загальнообов'язкового соціального страхування та легалізації фонду оплати праці.

«У наступному році бюджетна дотація Пенсійному фонду України буде складати 90 мільярдів гривень. Це той клубок проблем, який тягнеться із року в рік», - сказав Міністр.

«Саме ці 90 мільярдів гривень нам потрібні лише для того, щоб зберегти й виплачувати вчасно пенсії виключно в тих мізерних розмірах, які сьогодні мають українські громадяни. Якщо ми говоримо про хоча б невеличке збільшення пенсій, це одразу призводить до автоматичного збільшення дефіциту бюджету Пенсійного фонду», - повідомив Павло Розенко.

За його словами, є два виходи з цієї ситуації. Першим, простим, уже скористалися в 2011 році – і він не дав результату: збільшення пенсійного віку, збільшення стажу на 10 років, урізання виплат чорнобильцям, науковцям, пенсіонерам та іншим – але через 3 роки дефіцит Пенсійного фонду не лише не зменшився, а й ще зріс.

«Тому ми не будемо йти цим шляхом. Ми підемо, можливо, більш ризикованим шляхом», - підкреслив Павло Розенко і зазначив, що йдеться про виведення зарплат із "тіні".

«Сьогодні на тіньовому ринку праці виплачується щорічно приблизно 200 мільярдів гривень тіньової заробітної плати, з якої ні копійки не потрапляє у Пенсійний фонд. Якщо брати так механічно, 70 мільярдів гривень щороку лише від цього недоотримує Пенсійний фонд. Приблизно 30 мільярдів недоотримують місцеві бюджети», - заявив Міністр.

Павло Розенко повідомив, що сьогодні держава намагається вирішити цю проблему. І перший крок – внесення законопроекту щодо реформування загальнообов'язкового соціального страхування та легалізації фонду оплати праці.

За словами Міністра, законопроект, який він представляє, містить три основних моменти, один із яких – поступове зниження ставки єдиного соціального внеску.

«У 2015 році ставка ЄСВ складатиме на розмір заробітної плати, що перевищує дві мінімальні заробітні плати, на рівні 25%, потім вона буде зменшуватися до 20%, і з 1 січня 2017 року ми пропонуємо зафіксувати ставку на рівні 15%. Це непростий крок, але вкрай необхідний в нинішній ситуації», - сказав Павло Розенко.

Другий блок закону – реформування фондів соціального страхування і руйнування корупційної моделі соціального страхування.

Йдеться про злиття двох фондів – Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і Фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності.

«Це дасть нам додатковий ресурс для здійснення виплат прямо громадянам і ресурс приміщень, техніки, який ми зможемо спрямувати на інші важливі галузі соціальної політики», - поінформував Міністр.

Третій блок – посилення відповідальності за трудову дисципліну, захист прав працівників.

«Ми пропонуємо, що працівник не можу бути допущений до роботи без укладання трудового договору в письмовій формі. Ми передбачаємо фінансові санкції для юридичних та фізичних осіб за допуск працівника без оформлення трудових відносин, і оформлення на неповний робочий день. А також неповного нарахування та сплати єдиного соціального внеску. Без посилення відповідальності, на нашу точку зору, не може бути повної легалізації заробітних плат», - наголосив Павло Розенко.

Міністр підкреслив, що необхідно чітко розуміти – якщо ці кроки не зробити сьогодні, то перспективи не в наших пенсіонерів, ні у працюючих громадян не буде.

«Це ризиковані та непрості кроки, але ми повинні їх зробити. Це наша рука сьогодні назустріч бізнесу», - зазначив Павло Розенко.

Також Міністр повідомив, що законопроект повністю відповідає Коаліційній угоді та закликав підтримати всі запропоновані Урядом законопроекти для підвищення соціальних стандартів для наших громадян.

 

версія для друку