українська російська англійська
Айварас Абромавичус представив законопроект щодо спрощення умов ведення бізнесу
23.12.2014 | 18:53
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Уряд підготував законопроект, яким передбачається спростити умови ведення бізнесу в Україні, а також зменшити адміністративне навантаження на підприємців. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус 23 грудня під час засідання Верховної Ради.

«Щоб бізнесу було простіше вести справи, щоб поліпшувався інвестиційний клімат в країні, щоб інспекцій і ліцензування було менше – так ми змогли б підняти капіталізацію всієї країни й усіх активів в цій країні», - підкреслив Міністр.

Дерегуляцію в країні планується проводити у три етапи і саме на першому етапі, що наразі триває, очікуються найбільші законодавчі зміни, а саме – перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, планується скоротити на 18 пунктів (з 56 видів, які сьогодні ліцензуються, залишити 38). З них - 15 скасовуються повністю, ліцензування 5 видів діяльності об’єднується в 2. Крім того, по 4-х видах діяльності обмежується сфера застосування ліцензування.

Айварас Абромавичус наголосив, що дуже важливо, приміром, харчовій галузі дати можливість експортувати якомога більше товарів до Європейського союзу, для чого необхідно привести вітчизняні норми до стандартів Євросоюзу. Спрощення регуляторної політики торкнеться багатьох сфер підприємницької діяльності - аграрної галузі, нафтогазової сфери та інших.

Представлений законопроект увібрав пропозиції бізнес-спільноти, експертів, міжнародних фахівців-економістів. За словами Міністра, очікуваний результат від прийняття законопроекту - це оптимізація адміністративних процедур регулювання бізнесу, зменшення грошових та часових витрат підприємців, створення більш сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні, підвищення позиції України у рейтингу Doing Business.

 

версія для друку