українська російська англійська
Нафтогаз пояснив принцип встановлення лімітів газу і починає звітувати про фактичні обсяги споживання газу
24.12.2014 | 10:45
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

На виконання окремого доручення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України НАК «Нафтогаз України» започатковує публікацію регулярних звітів щодо споживання газу окремими категоріями споживачів по регіонах України. У звітах буде зазначено рівень виконання планових показників (лімітів), встановлених для кожного регіону постановою Кабінету Міністрів України № 296 «Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/15 року» від 09 липня 2014 р.. Надалі звіти публікуватимуться щодекади, протягом 3 робочих днів після завершення відповідної декади.

Встановлення лімітів

Постановою № 296 встановлено планові показники для трьох категорій споживачів: промислових споживачів, бюджетних установ та організацій, а також теплогенеруючих та теплопостачальних організацій (ТКЕ). Ліміти встановлені на рівні 70-90% фактичного обсягу споживання за відповідний місяць минулого року  залежно від категорії. Відповідно, були визначені планові обсяги споживання по кожній адміністративно-територіальній одиниці (області та м. Київ).

Відповідальність за розподіл встановлених лімітів між окремими підприємствами та організаціями в межах кожної категорії в кожному регіоні покладено на голів обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Обсяги споживання природного газу населенням даною постановою не регулюються.

Контроль за дотриманням лімітів

Згідно з чинним законодавством України Нафтогаз є гарантованим постачальником природного газу споживачам України та не має повноважень припиняти або скорочувати постачання газу соціально незахищеним категоріям споживачів під час опалювального сезону. Згідно з постановою № 296, Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству юстиції, Міністерству внутрішніх справ було доручено подати пропозиції щодо встановлення відповідальності за порушення споживачами природного газу та керівниками газорозподільних і газотранспортних підприємств дисципліни газопостачання. Проекти необхідних змін до законодавчих актів були запропоновані Нафтогазом у серпні 2014 р. і наразі очікують погодження в Міністерстві юстиції.

Результати першої декади грудня

За період з 1 по 10 грудня промислові споживачі, бюджетні установи та ТКЕ сумарно спожили 1023,3 млн. куб. м. газу, що на 34% більше рівня, встановленого Постановою на цей період для цих категорій споживачів. Населення спожило додатково 849,8 млн. куб. м., що на 4% нижче рівня споживання цією категорією за аналогічний період минулого року. Сумарне споживання зазначеними категоріями за першу декаду грудня склало 1873,1 млн. куб. м газу.

Результати першої та другої декади грудня

За період з 1 по 20 грудня промислові споживачі, бюджетні установи та ТКЕ сумарно спожили 1919,8 млн. куб. м. газу, що на 25% більше рівня, встановленого Постановою на цей період для цих категорій споживачів. Населення спожило додатково 1499,5 млн. куб. м., що на 17% нижче рівня споживання цією категорією за аналогічний період минулого року. Сумарне споживання зазначеними категоріями за першу та другу декаду грудня склало 3419,3 млн. куб. м. газу.

 

версія для друку