українська російська англійська
Державні ТРК надали телеефір для "Різдвяної казки"
24.12.2014 | 11:17
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

За сприяння Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олега Наливайка найменші глядачі державних обласних (регіональних) ТРК змогли долучитися до прем’єрного показу мультфільму «Різдвяна казка».

У минулі вихідні мультфільм виробництва ТОВ «Арт Відео» презентували у найбільших духовних центрах України – Патріаршому соборі Воскресіння Христового та Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. Також центром мультиплікації вже вкотре став Мистецький Арсенал. Там упродовж п’яти днів тисячі дітей змогли переглянути святковий мультфільм, зокрема і 50 дітей-переселенців із зони АТО. Подія була приурочена до дня Святого Миколая.

За сценарієм Тараса Микитчака, сучасна різдвяна казка розгортається у мальовничих Карпатах, куди на прохання Святого Миколая прилітає Ангелятко. Мультфільм озвучили відомі українські співаки – володар титулу «Голос країни» Павло Табаков, учасник вокальної формації «Піккардійська Терція» Ярослав Нудик і співачка Оксана Муха.

Фільмом «Різдвяна казка» компанія «Арт Відео» започаткувала серію фільмів «Духовне намисто», що стане першим українським мультиплікаційним журналом на духовну тематику.

«Найважливіше – це те, що у мультфільмі чуємо та бачимо розповідь про Святого Миколая та його житіє. Важливо й те, що мультфільм україномовний, повчальний, наповнений духовним аспектом і висвітлює давню християнську традицію. Думаю такі мультфільми актуальні та потрібні, адже діти реагують на них із величезним позитивом - зазначив диякон Петро Лопатинський.

Психолог Юрій Калашніков вважає, що мультфільми є своєрідними антидепресантами та ліками. «Українські мультфільми та проект «Духовне намисто» допомагають відроджувати нашу духовну пам'ять. Через мультфільм проходить національний дух, який засвідчує, що наша історія має глибоке коріння, що велика цінність - це сім’я, і потрібно плекати любов до свого народу та віру в Бога», - наголошує Юрій Калашніков.

Святковий мультфільм змогли переглянути й українці Польщі завдяки підтримці посла України в Республіці Польща Андрія Дещиці. Покази «Різдвяної казки» пройшли в суботній школі, Українському Домі та світлиці при УКГЦ у Варшаві.

 

версія для друку