українська російська англійська
Основна логіка законодавчих ініціатив Уряду - правила єдині для всіх, - Ігор Уманський
24.12.2014 | 16:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Основна логіка законодавчих ініціатив Уряду, які подані на розгляд Верховної Ради, - правила єдині для всіх. На цьому наголосив Перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський під час брифінгу в Будинку Уряду 24 грудня.

Законодавчі зміни до діючих законів відображають політику Уряду, яка має бути реалізована в наступному році. Це стосується  й блоку податкових реформ, блоку міжбюджетних відносин, цілої низки соціальних питань дерегуляторної політики тощо.

«Реалізація цього пакета законодавчих ініціатив дозволить вийти зовсім на іншу систему відносин як держави і бізнесу, так і держави та громадян», - зазначив Ігор Уманський, додавши, що проект закону про державний бюджет, який також вчора був представлений у Верховній Раді, сьогодні опрацьовують в комітетах.

«І в царині податкової політики, і в царині соціальної політики ми намагалися створити законодавчу базу, яка б дозволяла уніфікувати підходи і визначити єдині правила гри в сфері як податкового навантаження, так і в сфері реалізації державою своїх зобов’язань», - зазначив Ігор Уманський.

Перший заступник глави Мінфіну наголосив, що не повинно бути в податковій системі режимів виключення, преференцій для тих чи інших груп, напрямів, галузей тощо. Зокрема, це стосується і пропонованих змін щодо трансферного ціноутворення.  Тобто якщо компанії виводять свої прибутки за межі держави, це дасть змогу змусити їх сплачувати відповідний обсяг податкових зобов’язань всередині країни.

«Мають бути єдині правила, які не передбачають формування за рахунок виключення додаткового прибутку, або преференцій, або можливостей для будь-кого з учасників цих відносин», - підкреслив Ігор Уманський.

Стосовно соціальної політики він зазначив, що пропоновані зміни, на жаль,  часто стають предметом політичних спекуляцій та пересмикувань.

«Ми виходили з простої логіки: держава має надавати пільги і забезпечувати соціальний захист в повному обсязі, як це передбачено на сьогодні чинною нормативною базою», - наголосив Ігор Уманський. Однак «підхід не повинен бути до всіх однаковий, він має бути диференційований з огляду на доходи людей і сімей». Тобто якщо людина має пільги на сплату комунальних послуг, однак її дохід дозволяє такі кошти сплачувати в повному обсязі, то потрібно платити. Якщо ж доходи сім’ї не дозволяють здійснювати відповідні сплати, то «держава має дати у відповідний спосіб допомогу, щоб ці послуги були сплачені».

Відео можна переглянути за посиланням:

ftp://77.91.149.253         

Login: tv

Password: dostup_tv 

Файли:   24_12_14_SNH_Umanskiy_Bryfing.mpeg

24_12_14_video_Umanskiy_Bryfing.mpeg

 

версія для друку