українська російська англійська
Українська влада робить все можливе, щоб доставити адресно речі першої необхідності в соцзаклади на підконтрольні бойовикам території, - Геннадій Зубко
24.12.2014 | 19:59
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Сьогодні  з усіх регіонів України до Харкова виїхали 26 машин з гуманітарним вантажем, сформованим за рахунок резервів областей та благодійників. Всього 326 тонн продуктів харчування та товарів першої необхідності. З Харкова вантаж направлять жителям населених пунктів Сходу України, які найбільше страждають від обстрілів бойовиків. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на брифінгу 24 грудня.

«Три колони машин вийдуть з Харкова та Павлограда 25 грудня на  Краматорськ та Сєверодонецьк. У гуманітарному вантажі, крім продуктів харчування і товарів першої необхідності, також  буде  машина з ялинками, які передадуть у соціальні установи. Українська влада робить все можливе, щоб доставити адресно речі першої необхідності у соціальні заклади на  підконтрольні бойовиками території», - сказав Геннадій Зубко.

Він констатував, що на сьогодні питання доставки гуманітарних вантажів на цю територію залишається надзвичайно проблемним, адже бойовики так і не дали гарантії провезення гуманітарних вантажів. Урядовець нагадав, що в серпні українська влада посередництвом Міжнародного Червоного Хреста також направляла гуманітарний вантаж для мешканців населених пунктів, захоплених бойовиками. Але навіть Червоний Хрест не зміг тоді доставити необхідні товари людям.  

Геннадій Зубко висловив сподівання, що ця допомога все таки дійде до мешканців Донбасу, наголосивши, що українську владу вкрай тривожить гуманітарна ситуація на територіях,  підконтрольних бойовикам.

«Повна відповідальність за ситуацію на цих територіях лежить на бойовиках, які відповідальні за цю кризу», - додав Геннадій Зубко.

Нагадаємо, раніше Президент України та Прем’єр-міністр України доручили підготувати черговий гуманітарний вантаж для мешканців населених пунктів Сходу, підконтрольних бойовикам.

 

 

 

версія для друку